AK Parti'den CHP'ye geçen bölgelerde yapılan anket sonuçları: Cumhur İttifakı eridi

İstanbul, Ankara ve İzmit’te yapılan ankette yurttaşların yüzde 67’si yönetim değişikliğinden memnun olduğunu söyledi. Vatandaşların yüzde 68’i hizmetlerin arttığını söylüyor.

Gündem 11.09.2022, 11:18
AK Parti'den CHP'ye geçen bölgelerde yapılan anket sonuçları: Cumhur İttifakı eridi

BUPAR Araştırma Şirketi 2019 yılı mart ayındaki yerel seçimlerde AK Parti’nin kaybettiği ve CHP’nin kazandığı İstanbul, Ankara ile İzmit belediyelerinde bir anket gerçekleştirdi.

Ankette, katılımcılara ilk olarak “Belediyenizin AK Parti yönetiminden CHP yönetimine geçmesinden memnun musunuz” diye soruldu. Katılımcıların yüzde 67.1’i “Evet” yanıtını verirken, yalnızca yüzde 27.6’sı “Hayır” yanıtını verdi. Yüzde 5.3 ise fikir belirtmedi.

“Belediye yönetimi AK Parti’den CHP’ye geçince hizmetler nasıl oldu” sorusuna, yüzde 68.7 “Hizmetler arttı”, yüzde 21.1 “Değişen bir şey olmadı”, yüzde 9.3 “Hizmetler azaldı” yanıtını verirken, katılımcıların yüzde 0.8 fikir belirtmedi. 

YOLSUZLUĞA İNANIYORLAR

“CHP’den seçilen başkanınız, AK Partili eski belediye başkanının kendilerine yakın olan vakıf ve derneklere haksız kaynak aktardığını söylüyor. Siz bu söylemlere inanıyor musunuz” sorusuna gelen yanıtlar ise şu şekilde oldu:

Yüzde 69.1 “Evet”

Yüzde 19.1 “Hayır”

Yüzde 11.8 “Fikrim yok” 

“AK Partili eski belediye başkanınız kentin/halkın menfaati için mi yoksa AK partinin menfaati için mi çalışıyordu” sorusuna gelen yanıtlara göre, katılımcıların yüzde 66.7’si “AK Parti’nin menfaatleri için” derken, yüzde 29.7’si “Kentin menfaatleri için” dedi. Katılımcıların yüzde 3.7’si de fikir belirtmedi.

“CHP’li belediye başkanınız kentin/halkın menfaati için mi yoksa CHP’nin menfaati için mi çalışıyor” sorulduğunda ise katılımcıların yüzde 63.4’ü “Kentin/halkın menfaati” derken, yalnızca yüzde 25.6’sı “CHP’nin menfaati” dedi. Yüzde 11 de fikir belirtmedi. 

Yorumlar (0)
17
açık