AK Parti İl Başkanlığı resmi hesaptan cinsel içerikli sayfalar takibe alındı

AK Parti Sivas İl Başkanlığı, resmi Twitter hesabından cinsel içerikli paylaşımda bulunan hesapları takibe aldı. Olayın sosyal medyada gündem olmasının ardından başkanlıktan açıklama geldi.

Gündem 10.05.2022, 10:20
AK Parti İl Başkanlığı resmi hesaptan cinsel içerikli sayfalar takibe alındı

AK Parti Sivas İl Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabından cinsel içerikli videolar paylaşan iki hesabı takip ettiği ortaya çıktı. 

Olayın sosyal medyada gündeme gelmesinden sonra görüntüler sosyal medyada yayıldı. 

Daha sonra AK Parti Sivas İl Başkanlığı yine resmi sosyal medya hesabından bir duyuru yaparak olayla ilgili hukuki işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

AK Parti İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“AK Parti Sivas İl Başkanlığımızın resmi Twitter hesabının farklı içerikli başka hesapları takip ettiğine dair bazı sayfalarda haber yapılmıştır. Bu konu hakkında Sivas Emniyet Müdürlüğü Kriminal Şube'ye başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Olayla ilgisi olan kişi veya kişilerin gerekli cezayı almaları için hukuki alanda konunun takipçisi olacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Geçen yıllarda da Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi Twitter hesabından yine cinsel içerikli görüntüler paylaşan bir hesabı takip etmesi gündem olmuştu.

Yorumlar (0)
19
az bulutlu