AK Parti İstanbul yarışı için startını verdi: İşte İBB başkanlığı için konuşulan 8 isim...

Yaklaşan yerel seçimler öncesi İstanbul özelinde dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Buna göre AK Parti'nin seçim çalışmalarına erken başladığı ve İBB Başkanlığı için aday belirlediği konuşuluyor. İşte konuşulan isimler...

Gündem 19.08.2022, 09:31
AK Parti İstanbul yarışı için startını verdi: İşte İBB başkanlığı için konuşulan 8 isim...

AK Parti, İstanbul yönetimini 25 yılın ardından CHP'ye kaptırırken 2024'te yapılacak seçimler için şimdiden hazırlıklara başladı. Belediye başkanı adaylarının güçlü olması planlanan seçimlerde AK Parti'den 3 bakan ve 5 ilçe belediye başkanı ismi, 2024 seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçiyor.

İbbhaber.com.tr'de yer alan kulis haberine göre, 2024 yerel seçimlerinde İstanbul için ismi geçen 3 bakanın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın olduğu ileri sürüldü.

AK Parti'nin İBB Başkanlığı adaylığı için 5 ilçe belediye başkanı ismi masada. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan ve Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, AK Parti'nin 2024'te yerel seçimler için İstanbul'a aday göstermesi olası isimler olarak dikkat çekiyor.

Yorumlar (0)
23
açık