AK Parti kulisleri hareketlendi: En büyük sorun yıpranmış isimler

Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan, bugünkü köşe yazısında, AK Parti’nin “yıpranmamış isim” arayışında olduğunu ancak bulamadığını belirterek " Zira her iki AK Partili arasında oldukça ciddi sorunlar yaşanıyor. Yani her iki isim de birbirleri için yıpranmış isim haline gelmiş durumda" dedi

Gündem 08.09.2022, 09:27
AK Parti kulisleri hareketlendi: En büyük sorun yıpranmış isimler

Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan, AK Parti'nin 2023’te yapılması planlanan seçimler için “yıpranmamış isim” arayışında olduğunu ancak bulamadığını söyledi.

Ceyhan, bugünkü köşe yazısında  AK Parti'nin önündeki en büyük sorunun yıpranmış isimler olduğunu ifade etti.

Ceyhan,  parti içerisinde ciddi bir çekişmenin olduğunu söyleyerek "Zira her iki AK Partili arasında oldukça ciddi sorunlar yaşanıyor. Yani her iki isim de birbirleri için yıpranmış isim haline gelmiş durumda. Yazılı ve görsel medya bu tür anlaşmazlık konularıyla ilgili haberlerle dolup taşıyor. El ele veren, sırt sırta veren iki AK Partili yerine hep birbiri ile uğraşan iki AK Partili tipinin öne çıkıyor olması, elbette sıradan bir tesadüf eseri değil" ifadelerini kullandı.

'BEYEFENDİ BÖYLE ŞEYLER İSTEMİYOR'

"Yıllardır genel başkanları Erdoğan’ın partililer üzerindeki otoritesinden istifade ederek bugünlere gelenlerin kavgasız gürültüsüz bir arada durmaları imkânsız gibi bir şey. Bu nedenle muhalefet sözcülerinin işi zor ama iktidar sözcülerinin işi daha zor diyenlere hak veriyoruz. Elbette muhalefet partilerinin içleri güllük gülistanlık değil ama onların anlaşmazlık konuları iktidar partisinde olduğu gibi dallanıp budaklanmış vaziyette değil" ifadelerini kullanan Ceyhan, "Muhalefet partileri telafisi daha kolay sorunlar yaşıyorlar. İktidar partisinde ise ortaya çıkan sorunları telafi edebilmek kolay olmuyor. “Beyefendi böyle şeyler istemiyor” ikazı bile partililer arasında yaşanan sorunları örtbas etmeye yetmiyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu