AK Parti'nin 'Kanal İstanbul' ısrarı: En kısa zamanda yapacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, av sezonunun açılışında yaptığı konuşmada, "En kısa zamanda Kanal İstanbul'u da yaparak Boğaz'daki tehlikeleri ortadan kaldıracağız" dedi.

Gündem 01.09.2022, 11:21 01.09.2022, 12:49
AK Parti'nin 'Kanal İstanbul' ısrarı: En kısa zamanda yapacağız

Poyrazköy Balıkçı Barınağı'nda av sezonu açılışına katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İstanbul Boğazı'nın dünyanın en zor geçiş güzergahlarından bir tanesi olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, trafik yoğunluğunun olduğu bölgede balıkçıların da önemli bir işlevi yerine getirdiklerini söyledi. Kanal İstanbul'un planlamasının bu ihtiyaçtan doğduğunu ifade eden Karaismailoğlu şöyle konuştu:

"O yüzden hem bu küresel lojistik, ticaret hacimlerinin artması hem Marmara Denizi'nde, Karadeniz'deki bekleme sürelerinin azaltılması, İstanbul Boğazı'nın yükünün hafiflemesi gerekiyor. Onun için de en kısa zamanda Kanal İstanbul'u da yaparak Boğaz'daki bu riskleri, tehlikeleri ortadan kaldıracak ve İstanbul Boğazı'nı İstanbulluların hizmetine sunacak önemli bir proje Kanal İstanbul projesi. Orada da çalışmalarımız etap etap başladı, devam ediyor."

Yorumlar (0)
18
açık