AK Partili başkan mahkemeyi tanımadı: Kararı uygulamıyorum

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Meclisi'nde 49 yılı dolan minibüslerin mahkeme kararına ilişkin yaptığı konuşma gündem oldu. Zeybek, “Ben minibüs duraklarındaki arkadaşlara söyledim. Mahkeme kararına uygulamamak belki suç. Ben bunu uygulamayı düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Gündem 03.07.2022, 20:28
AK Partili başkan mahkemeyi tanımadı: Kararı uygulamıyorum

AK Partili Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Meclisi’nde 49 yılı dolan minibüslerin plakalarının süresinin yıl sonuna kadar uzatılmasına ilişkin yaptığı konuşma tartışma yarattı.

Başkan Zeybek, mahkemenin bu konuda kararı olduğunu söyledi ve şu şekilde konuştu:

KARARIN SUÇ OLDUĞUNU BİLİYOR

"Ben geçtiğimiz hafta Şoförler Odası Başkanımızla durakları dolaştık. Verilen karar neticesinde 49 yıllık ile sınırlanmış. Sefere başladığı tarih baz alınacak. 7-8 hattın süresi doluyor. Ben minibüs duraklarındaki arkadaşlara söyledim. Mahkeme kararına uygulamamak belki suç. Ben bunu uygulamayı düşünmüyorum. Arkadaşlar çalışmaya devam etsin dedim. Arkadaşlar şimdi tekrar bir dava açtı. Artık o davayı da bekleriz artık. Bunlar araçla ilgili değil plaka süresi ile ilgili.

'BELEDİYE ÖNCÜLÜĞÜNDE KOOPERATİF'

365 minibüs Afyon’un bir gerçeği. Fakat baktık Mahkeme farklı bir karar verdi. Sizlerle birlikte oturacağız. Minibüs taşımacılığından vazgeçeceğiz. Ya kooperatif gibi bir şey kuracağız, belediyenin öncülüğünde, hepsini bir havuza toplayacağız. Bu şehre yakışır taşımacılığı el birliği ile gerçekleştirmeliyiz. Gönlümüz bu esnaflarında mağdur olmamaları yönünde."

Yorumlar (0)
26
az bulutlu