AK Partili eski vekilden 'TÜGVA' itirafı

AK Partili eski milletvekili Mehmet Metiner, son günlerde sıkça gündeme gelen 'TÜGVA' hakkında itiraf kıvamında sözlerle açıklama yaptı.

Gündem 17.10.2021, 08:56 17.10.2021, 16:02
AK Partili eski vekilden 'TÜGVA' itirafı

Türkiye, günlerdir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) skandalını konuşuyor. TÜGVA'nın vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu iddia edilmişti. Torpil iddiaları gündemden düşmezken, AKP'li eski milletvekili ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Metiner'den "itiraf" gibi bir açıklama geldi.

'HAKİM OLMASINLAR MI?'

İktidara yakın A Haber kanalına konuşan Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, "Bu milletin değerlerine bağlı, gencecik insanlarının devlet kadrolarında yer alması için referans olmak, biz bu insanı tanıyoruz, ülkesine dinine inancına milletine mukaddesatına bağlıdır demenin ne mahsuru var?" ifadelerini kullandı. "TÜGVA’lı gençler bu ülkenin insanı değil midir?" diye soran Metiner, "Onlar bir yere girmesinler mi? Onlar kaymakam, hakim, savcı, genel müdür olmasınlar mı yani?" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur