AK Partili İl Başkanı’nı askeri törenle karşılamıştı! O komutan hakkında flaş karar...

AK Parti Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın ve Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız, Gedikler Jandarma Karakolu’nu ziyaret etmişti. Ziyaret sırasında karakoldaki askerlerin Özaydın’ı tören kıtası ile karşıladığı görülmüştü. Tunceli Valiliği bu iddialarla ilgili inceleme başlatmıştı.

Gündem 28.07.2022, 11:11 28.07.2022, 11:27
AK Partili İl Başkanı’nı askeri törenle karşılamıştı! O komutan hakkında flaş karar...

Tunceli Valiliği, sosyal medyaya da yansıyan görüntülere ilişkin "27 Temmuz 2022 günü basına ve sosyal medya platformlarına yansıyan Çemişgezek ilçemiz Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı ziyareti görüntüleri ile ilgili olarak; konunun tüm yönleriyle araştırılması için valiliğimizce gerekli işlemler başlatılmıştır" açıklaması yapmıştı.

Yeniçağ’ın haberine göre; Ziyaret sırasında, karakoldaki askerlerin AK Parti İl Başkanı Sercan Özaydın’ı törenle karşıladığı görülüyordu. Tören kıtasını selamlayan AK Parti Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın'a bir de brifing verildiği öne sürülmüştü.

Bu anlara ait kareler ve bilgiler AKP'li Çemişgezek Belediyesi’nin sosyal medya hesabından paylaşılmıştı.

Paylaşımda, "İl başkanımız, belediye başkanımız ve ilçe başkanımızla beraber Gedikler Jandarma Karakolu’nu ziyaret ettik. Görevlerini fedakarca yapan, vatanımızın korunmasında büyük emekleri olan güvenlik güçlerimizin Rabbim yar ve yardımcısı olsun" denilmişti.

O KOMUTAN HAKKINDA KARAR VERİLDİ

Valiliğin inceleme başlattığını açıklaması sonrası komutan görevden alındı.

Yorumlar (0)
24
açık