AK Partili isim belediyeyi borç batağına soktu; kaymakam olarak atandı

2014 yılında Zonguldak'ın Devrek ilçe kaymakamlığı görevinden ayrılarak Ağrı'nın Patnos ilçesinde belediye başkan adayı olan ve seçimi kazanarak bir dönem başkanlık yapan Kaymakam Cem Afşin Akbay, son kararname ile Giresun'un Görele ilçesine atandı. Akbay, belediye başkanlığı yaptığı Patnos Belediyesini 2019 yılında 136 milyon 410 bin 524 lira borç ile bırakmıştı.

Gündem 02.09.2021, 10:16
AK Partili isim belediyeyi borç batağına soktu; kaymakam olarak atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla geçtiğimiz günlerde Resmi Gazetede yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Kararname ile Giresun Görele ilçe kaymakamlığına yapılan atama tartışma yarattı. İlçenin mevcut Kaymakamı Murat Özdemir, Giresun Vali Yardımcılığı Hukuk Müşavirliğine atanırken, yerine 2014-2019 yılları arasında Ağrı’nın Patnos ilçesinde AKP’den belediye başkanlığı yapan Cem Afşin Akbay görevlendirildi. AK Parti'den belediye başkanlığı yapmış bir ismin ilçeye kaymakam olarak atanması tepkiyle karşılandı.

KAYMAKAM, AK PARTİDEN 1 DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

Görele’ye kaymakam olarak atanan Cem Afşin Akbay, 2000 yılında Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü Milli Emlak Kontrolörlüğünden ayrılarak Mülki İdare Mesleğine başladı. Erzurum Kaymakam Adayı olarak göreve başlayan Akbay, Oltu ilçesinde kaymakam refikliğinde bulundu. 11 Kasım 2002 tarihinde Kaymakamlık kursunu bitiren Akbay, 2003 Mart ayında Hayrat ilçesi Kaymakamlığına atandı. Daha sonrada sırasıyla Çıldır, Adıyaman Vali Yardımcılığı, Horasan ve Yenice Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2014 yılında Zonguldak Devrek Kaymakamlığı görevini sürdürürken istifa eden Akbay, memleketi olan Ağrı Patnos’ta AKP’den aday olup belediye başkanı seçildi. 2019 yılında görev süresi biten Akbay, bir süre sonra Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri görevine getirilirken, vekaleten Aksaray Vali Yardımcılığını görevinde bulundu. Akbay, Resmi Gazete'de 20 Ağustos 2021 tarihinde yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Görele ilçesine kaymakam olarak atandı.
 

Yorumlar (0)
21
açık