AK Partili isimden flaş erken seçim çıkışı: Erdoğan talimat verdi

AK Partili eski vekil Turhan Çömez, erken seçime ilişkin "Teşkilatlarına talimat verdi. Yaz dönemini dolu dolu geçirin. Kapı kapı dolaşın. Teşkilatlarını tekrar harekete geçirmeye çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Gündem 05.07.2022, 07:29 05.07.2022, 07:33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski doktoru ve eski AK Parti Milletvekili Turhan Çömez, erken seçime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tele 1'de Anında Manşet programına konuk olan Çömez, Erdoğan'ın son dönemdeki adımlarına ve söylemlerine bakarak kafasında bir erken seçim olduğunu düşündüğünü söyledi.

'SONBAHARDA SEÇİM'

Çömez, "Bir işaret yok net bir şekilde ama şu anda attığı popülist adımlar her ihtimale karşı ben sonbaharda bir seçim yapabilirim. Bunun alt yapısını hazırlayayım, diyor. O bakımdan teşkilatlarına talimat verdi. Yaz dönemini dolu dolu geçirin. Kapı kapı dolaşın. Teşkilatlarını tekrar harekete geçirmeye çalışıyor" ifadelerini kullandı.

'ERKEN SEÇİM PLANI'

 Erdoğan'ın birtakım aflarla bir sürü adımlar attığını ifade eden Çömez, "Bunlar önümüzdeki dönem onun kafasındaki erken seçimin planları. Buna sonra karar verecek ama bu opsiyonun onun önünde duruyor" dedi.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu