AK Partili Külünk'ten itiraf gibi sözler: Arınmalıyız

AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk, Ankara Masası adlı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Külünk, "Sokağın AK Parti hareketine olan ümidinin daha güçlenmesi için barınmanın bir kapısı olarak görmek mümkün. Biz duymak istemesek de bu tartışmalar var" dedi

Gündem 02.09.2022, 07:53 02.09.2022, 08:28

Metin Külünk, AK Parti’nin topyekün bir arınmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, "Sokak, AK Parti üzerinde FETÖ gölgesi istemiyor, net. Sokak, bütün bu tartışmaların üzerinde bir AK Parti görmek istiyor" ifadelerini kullandı.

Peker'in iddialarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Külünk, sözlerine şu şekilde devam etti: 

"Sokağın AK Parti hareketine olan ümidinin daha güçlenmesi için barınmanın bir kapısı olarak görmek mümkün. Biz duymak istemesek de bu tartışmalar var, buradan yola çıkarak bu büyük mücadeleye herkesin bulunduğu noktada üzerine düşeni yapması gerekir.”

“AK Parti bu arınmayı yapmazsa bunun maliyeti ağır olur mu” sorusuna karşılık, Külünk "AK Parti bu arınmayı bu arınmayı yapmak zorunda, başarmak zorundayız. Sokağın tartışmasına kulak mı kapatacağız ya da böyle bir şeyi yok mu sayacağız” yanıtını verdi. 

Yorumlar (0)
19
açık