AK Partili Metin Külünk YÖK'ü işaret etti: Temizlenmesi lazım!

KPSS'de soruların çalındığı iddiaları sonrası ÖSYM Başkanı Aygün'ün görevden alınmasını değerlendiren AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk, "YÖK Başkanı suskun. Öyleyse bu köklü temizliğin YÖK’ten başlaması şarttır" ifadelerini kullandı.

Gündem 03.08.2022, 11:02
AK Partili Metin Külünk YÖK'ü işaret etti: Temizlenmesi lazım!

Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) bazı soruların, Yediiklim Yayınları'nın deneme testlerindeki sorularla aynı olduğu iddiaların ardından inceleme talimatı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ü görevden aldı.

AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk, KPSS'de soruların çalındığı iddialarına ilişkin olarak, "KPSS soruları üzerindeki şüpheler, Sayın Cumhurbaşkanımızın DDK’yı talimatlandırması ve ÖSYM Başkanının görevden alınması... Demek ki YÖK, çok ciddi anlamda gözden geçirilmek zorunda!" yorumunda bulundu. 

Külünk sosyla medya hesabından yaptığı paylaşımda, "YÖK ve üzerlerinde kuvvetli şüphe olan üniversite yönetimleri, hem anlayış ve hem de bürokratik planında FETÖ’den arındırılmalıdır. Sızıntı ve saklanmış FETÖ unsurları, gizlendikleri yerlerde Sayın CB’mıza ve Cumhur İttifakı'na karşı kirli operasyonlarına devam etme peşindeler. Açık ve net! Fakat YÖK Başkanı suskun. Öyleyse bu köklü temizliğin YÖK’ten başlaması şarttır" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu