Ak Partili Özlem Zengin''den polemik yaratacak açıklamalar: Seçilme hakkımız 80 yıldır gasp edildi

Özlem Zengin''den polemik yaratacak açıklamalar: Seçilme hakkımız 80 yıldır gasp edildi AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kadınların seçme ve seçilme hakkıyla ilgili polemik yaratacak ilginç yorumlarda bulundu.Kadınların hakkının 80 yıldır gasp edildiğini savunan Zengin, “Türkiye’de bu hakkın gerçek manada kullanılmasından bahsediyorsak, bunu hayata geçiren parti AK Parti’dir ve bununda öncüsü sayın Cumhurbaşkanımızdır” dedi.

Gündem 06.12.2020, 20:27 06.12.2020, 20:27
 Ak Partili Özlem Zengin''den polemik yaratacak açıklamalar: Seçilme hakkımız 80 yıldır gasp edildi

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü vesilesiyle Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın, sosyal medya platformu Instagram üzerinden yaptığı 'Dünya Kadın Hakları Günü Özel Yayını’nda konuştu.

Özlem Zengin, 5 Aralık 1934'te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kadınlara verilen seçme ve seçilme hakkının aslında Ak Parti iktidarlarına kadar uygulanmadığını söyledi.

POLEMİK ÇIKARTACAK YORUMLAR

Zengin şunları kaydetti: 

*5 Aralık, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesi ile alakalı bir gündür. Çok önemli bir gündeyiz. Fakat bu hakkın oy verme anlamında kullanılması 2013 yılına kadar olmuştur. 
Oy verme ile ilgili olarak. 

*Ama 2013 yılında ilk defa 5 tane kadın milletvekilimiz başörtülü olarak Meclis’e girdiler. Ama başörtülü olarak Meclis’e girebilme yani seçilme hakkının gerçek manada kullanılması ilk defa 2015 seçimlerinde olmuştur. 

*Bakar mısınız? Siz 1935’den bahsettiniz. 35 neresi? 2015 neresi? Siz 80 yıl gasp ettiğiniz kadınların hakkıyla alakalı neredesiniz? Bunun içerisinde sadece seçme seçilme meselesi değil. Eğer Türkiye’de bu hakkın gerçek manada kullanılmasından bahsediyorsak, bunu hayata geçiren parti AK Parti’dir ve bununda öncüsü sayın Cumhurbaşkanımızdır.

Yorumlar (0)
16
açık