AK Partili Şamil Tayyar'dan Zelenski'ye tepki: Aptal komedyen

AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski'nin Rus turistleri kabul ettiği için Türkiye'ye kırıldığını söylemesine "Aptal komedyen" sözleriyle tepki gösterdi.

Gündem 02.05.2022, 11:15 02.05.2022, 11:17
AK Partili Şamil Tayyar'dan Zelenski'ye tepki: Aptal komedyen

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarında 2 ay geride kalırken çatışmalar sürüyor. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, sık sık övgüler dizdiği Türkiye'yi bu defa eleştirdi.

Rus turistleri kabul ettiği için Türkiye'ye kırıldığını söyleyen Zelenski, “Durumu böyle şekilde yönetemezsiniz, bu çifte standarttır. Hiç doğru değil. Doğruluktan yana mısınız, yoksa değil misiniz? Bir seçim yapmalısınız. Devlet Başkanı olarak söylemem gerekir ki dostça ilişkilere sahip olmak istiyorsak, bu olacak şey değil.” ifadelerini kullandı.

'BARIŞ İÇİN KENDİNİ PARALA'

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’nin çıkışına AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar’dan sert tepki geldi. Tayyar, sosyal medya hesabından Zelenski’nin sözlerini hatırlatarak, “SİHA gönder. Binlerce yetimi, öksüzü kabul et. Yüzlerce yardım tırını ulaştır. Barış için kendini parala. Sen kalk Yunan kanalında saçmala. Aptal komedyen!” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
22
açık