Akar'dan Yunanistan'a 'darbe' uyarısı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunanistan’ın bir maceraya girmemesini, yeniden başını belaya sokmamasını, yeniden büyük bir darbe yememesini, hüsranla sonuçlanacak girişimlerden vazgeçmesini, tarihten ders almasını tekrar tekrar muhataplarımıza hatırlatmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Gündem 02.09.2022, 11:07
Akar'dan Yunanistan'a 'darbe' uyarısı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan'ın Ege tacizlerine tepki göstererek uyarılarda bulundu, NATO'ya ise bir çağrı yaptı. 

Kuvvet komutanları ile Eskişehir'de bir törene katılan Bakan Akar, "Yunanistan’ın bir maceraya girmemesini, yeniden başını belaya sokmamasını, yeniden büyük bir darbe yememesini, hüsranla sonuçlanacak girişimlerden vazgeçmesini, tarihten ders almasını tekrar tekrar muhataplarımıza hatırlatmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Akar, "Biz diyoruz ki bu sözde silahlanma, sözde ittifak gibi çalışmalarla bir yere varamazsınız. Uzattığımız barış elini tutun" dedi.

"NATO'nun ve 3. ülkelerin Yunanistan'ın yaptıklarını görmesi lazım" diyen Akar, "Müttefiklerimizi ikaz ettik, objektif olmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
18
açık