AKM şantiyesinde işçilere verilen yemekte böcek çıktı

İşçiye layık gördüğünüz yemek bu mu? Atatürk Kültür Merkezi şantiyesinde işçilere verilen yemekte yine böcek çıktı. İnşaat-Sen "İnsanlık dışı koşullarda şantiyeyi yönetmeyi başarı olarak görmeyin" açıklamasını yaptı.

Gündem 02.01.2021, 19:20 02.01.2021, 19:20
AKM şantiyesinde işçilere verilen yemekte böcek çıktı

Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi şantiyesinde bir yemek rezaleti daha yaşandı ve işçilere verilen yemeğin içinden böcek çıktı. İnşaat-Sen konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

* Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi şantiyesinden defalarca skandal duyurduk. Böcekli yemek verdiler, koronalı mangal partisi yaptılar. Ama hiç utanması olmayan firma sahipleri hala işçilerin önüne böcekli yemek koyuyor.

* Sıcak yataklarında her gece yatan patronlar, işçilere böcekli yemeği reva görüyor. İstanbul’un ortasındaki şantiyede işçiler bunu yaşıyor, geri kalan yerlerdeki koşulları siz düşünün.

"İŞÇİLER SİZİN KÖLENİZ DEĞİL"

* Ama işçiler sizin köleniz değil. Ne koyarsam yer, ne verirsem alır diye düşünmeyeceksiniz. O yemekhanelere böcekli yemek gönderen Sembol ve Yeniyapı İnşaat Firması da Hancı Yemek Firması da bunu öğrenecek.

* Ömrünü o binaları yapmaya veren işçiler, bir kap sıcak yemeğin pazarlığını patronlarla yapmayacak. AKM şantiyesinde işçilere dayattığınız bu koşullara derhal son verin. Sağlıklı yemek yemek inşaat işçilerine lütuf değil kazandıkları bir haktır. Hakkımızın sonuna kadar arkasında duracağız. İnsanlık dışı koşullarda şantiyeyi yönetmeyi başarı olarak görmeyin. İşçilerin sağlığını tehdit eden uygulamaları engellemek zorundasınız.

* AKM şantiyesindeki insanlık dışı koşullarla ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz. Tüm yetkililer bu koşulların sorumlusudur. Peşinizdeyiz.
 

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu