Akşener: 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın adayı olacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener FOX tv'de İsmail Kücükkaya'nın sunduğu 'çalar saat' programına konuk oldu. Burada gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Akşener, cumhurbaşkanlığı seçimleri için "13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın adayı olacak" ifadelerini kullandı.

Gündem 26.11.2021, 10:29 26.11.2021, 12:41
Akşener: 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın adayı olacak

İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programınında gündeme dair değerlendirmeler yapan Akşener, "Ben bir Tokat'ta elleri nasırlı okumak için Tokat'tan gelen gencin ellerindeki nasırları gördüğümde çok duygulandım, ağlamaklı oldum bir de atanamayan öğretmen Ekrem Demir konuştuğunda..." diye konuştu. 

Akşener "Ben okullardaki eğitim sebebiyle ben burdayım. Bu okulları açan hükümetin kendisi. Bu plansızlığı ortadan kaldıracağız. Mülakatı kaldırılacak. Hemen atamaların yapılması gerekiyor. Bunların da peyderpey yapılması gerekiyor. Devlet okullarında sanat, spor bölümleri yok. Bana diyecekler ki kaynak yok. Kaynak şurda israfı, yolsuzluğu ortadan kaldırdığınız zaman ortaya çıkan kaynaklara şaşırırsınız" dedi.

'AÇIKLAYIN DIŞ GÜÇLERİ BİLELİM'

Akşener, "Petrol zammına o kadar şaşırdım ki Kurtuluş Savaşı yaptı! Dış güçler diyorlar, açıklayın dış güçler kim bilelim... Enflasyon insanları fakirleştirir. 4 sınıf diye bir kavramımız var. Buraya şu kadar ekmelisiniz diyorsunuz. Tarım insan artık dünyada bir milli güvenlik meselesidir. Çiftçileri tarımdan çıkarak bir sistemden bahsediyoruz. Teşvik etmek için sigortasını biz yapacağız. Atatürk Orman Çiftliği'ni talan ettiler biz orada bir sistem kurarak tarımı kalkındıracağız" ifadelerini kullandı.

© İYİ Parti lideri Meral Akşener FOX tv'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına konuk oldu

'PROPAGANDA YAPMIYORUM'

Yazılım mühendisleri şu an yurt dışına çıkıyor, o kadar üzülüyorum ki. Bizim beyinlerimiz ortadan kalkıyor. Savunma Sanayi'de onlar olmasa ne yapacak bu ülke. Bunları önlemenin yolu yandaş kayırmayı ortadan kaldırmaktan, demokrasiden, adaletten, liyakatten geçiyor.

Yabancı çiftçileri zengin ediyorlar. Biz bir şey yapmaya çalışıyoruz ısrarlı bir biçimde. Anadolu'yu geziyoruz soru soruyoruz cevap vermeye çalışıyoruz. Ziyaretlerde ben herhangi bir partiyi yermiyorum. Propaganda yapmıyorum. Gelip kulağıma 'abla şunlar var, dile getirir misiniz?' diyorlar.

'İTTİFAK REKABETLİ AMA SAYGILI'

İnsanlar çok fakirleşti. Çocuklarda vitaminsizlikten bodurluk başladı. Ben de bunları dile getirmelerini sağlamaya çalışıyorum. 23 ayın sonucunda gördüğüm selam vermeden insanlar dertlerini anlatmaya başlıyor. Ben vakitsizlikten 'vatandaşın kürsüsü' deyip Meclis'e getirdim. Girdilerde teşvik yapacaksınız. Nakit yardımının yapılması gerekiyor.

"Kılıçdaroğlu, Babacan, Davutoğlu da böyle düşünüyor mu?" sorusuna,  Akşener, "Millet İttifakı'nın sistemini Cumhur İttifakı kabul edip ona göre sorular soruyorlar. Bizim  farklı çözümlerimiz var. Bizim rekabetli ama birbirimize saygılı olduğumuz bir ittifakımız var." yanıtını verdi.

'SEÇİME GİDERKEN KAÇ PARTİ GİDECEĞİZ BUNU SÖYLEMEK ZOR'

T24'te yer alan habere göre Akşener "13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın adayı olacak. DEVA Partisi adına ben konuşamam yeni partiler tanınmaya çalışıyorlar saygı duyuyorum. Ama ittifaka katılmayı düşünürler mi bilemem. Bu sistem ucube bir sistem. Seçimlere giderken ittifak zorunlu. 2023 ya da daha önce Cumhurbaşkanlığı seçimine giderken kaç parti bir araya geleceğiz bunu söylemek şimdilik zor. Türkiye'de yarım simit satılmaya başlandı. Vay be..." açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)
14
az bulutlu