Akşener cezayı kesti: 'Küfür' görevden etti!

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Bingöl'deki ziyareti sırasında şehit yakını olduğu ileri sürülen kişiyle münakaşaya giren ve küfür eden İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın grup başkanvekilliği görevinden alındığını ileri sürdü.

Gündem 07.11.2021, 10:00 07.11.2021, 09:17
Akşener cezayı kesti: 'Küfür' görevden etti!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de esnaf ziyareti sırasında şehit yakını olduğu ileri sürülen kişiye küfür etmesine tepkiler sürerken, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan bu konuda yeni bir iddiayı köşesine taşıdı.

Türkkan'ın İYİ Parti açısından 'taşınmaz bir yük haline geldiğini' söyleyen Hakan, "İYİ Parti gibi bir partinin, şehit kardeşine ağza alınmayacak küfürler eden birine mutlaka bir ceza kesmesi mukadder. Önemli olan şu: Ceza ağır mı olacak hafif mi? Dün saat 20.00 civarında Lütfü Türkkan’a cezayı kesti Akşener" dedi.

Hakan, şöyle devam etti:

"Verilebilecek en küçük cezayı verdi: Grup başkanvekilliği görevinden aldı. Partiden atılması, hatta disipline sevk edilmesi bile söz konusu değil. Akşener, en baştan beri kendisine yol arkadaşlığı yapan Türkkan’ı feda edemedi yani."

ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Lütfü Türkkan, küfür ettiğini kabul ederek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başta olmak üzere herkesten özür dilemişti.

Yorumlar (0)
26
açık