Akşener'den HDP'li Semra Güzel açıklaması: Arkadaşlarımdan 'evet oyu' vermelerini istedim

İYİ Parti lideri Akşener, öldürülen teröristle fotoğrafları çıkan HDP'li vekil Semra Güzel'le ilgili açıklamada, "Fezleke Meclis'te oylanırsa arkadaşlarımdan 'evet' oyu vermelerini istedim" diye konuştu.

Gündem 14.01.2022, 15:46
Akşener'den HDP'li Semra Güzel açıklaması: Arkadaşlarımdan 'evet oyu' vermelerini istedim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret etti.


© İYİ Parti | Akşener, Mansur Yavaş'ı ziyaret etti

Ziyaret sonrasında gazetecilere açıklama yapan Akşener, öldürülen PKK'lı teröristle samimi fotoğrafları çıkan HDP'li vekil Semra Güzel'le ilgili de ilk kez konuştu.


© İYİ Parti | Akşener, Mansur Yavaş'ı ziyaret etti

"Bildiğim kadarıyla Erdoğan'ın konuyla ilgili bilgisi yok" diyen Akşener, şunları söyledi:

"AK Parti yöneticilerinin ısrarla kimsenin konuşmadığıyla ilgili dedikleri çok tuhaf. Büyük ihtimalle Erdoğan'a gıcıklığı bizim üzerimizden çıkarıyorlar.

'MİLLETİN CEBİNDEN ÇIKMIŞ'

2011'de açılım, saçılım denilen sürece karşı çıkmış insanlarız. 2010 yılında bir Kürt öğrencimin aramasıyla meşhur çadırlarda Atatürk'ün ve Türk bayrağının çıkarıldığını ağlayarak bana bildirmişti. Çadır mahkemeleri 'negri negri' şarkılar. Lahmacun ısmarlanan peşmergeler. O lahmacunların parası milletin cebinden çıkmış.

'ONLAR GETİRMEZSE BİZ GETİRECEĞİZ'

Semra Güzel'in fezlekesi gelecek Meclis'e bu fezlekeye arkadaşlarım evet' oyu verecek. Umarım rahatlamışlardır ama şimdi o Türkiye bayrağını çıkarma emrini veren zatlar OSLO'da 'ben verdim talimatı' demişti. PKK'yle masaya oturanların her birinin fezlekesinin gelmesi gerekiyor. Onlar getirmezse biz getireceğiz."

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu