Akşener'den hodri meydan: Hemen seçim kararı alsınlar

İYİ Parti lideri Akşener, Cumhur İttifakı'nın, kendi adaylarını merak ettiğini belirterek "Merak ediyorlarsa hemen seçim kararı alsınlar 13. Cumhurbaşkanı kim olacak öğrensinler. Boy ölçüsü almanın yolu sandıktır. Sandıkta millet alır. Yüreğiniz yetiyorsa getirin sandığı" diye konuştu.

Gündem 17.04.2022, 07:55
Akşener'den hodri meydan: Hemen seçim kararı alsınlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KRT TV özel yayınında Çiğdem Akdemir'in konuğu oldu. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin ise net konuştu.

Akşener'in ilgili açıklaması şu şekilde:

"Cumhur İttifakı bizim adayımızı çok merak ediyor. Seçim yasasının bile benzer bir amaçla geçtiğini düşünüyorum. Cumhur İttifakı’nın adayı Sayın Erdoğan ise eğer, bunu Erdoğan’ın azından duymadım sadece Bahçeli söylüyor; Erdoğan ve arkadaşları rakibini merak ediyor ise derhal bir seçim kararı alsınlar biz de derhal açıklayalım. Masada hiç Cumhurbaşkanı şu mu olsun bu mu olsun diye hiç konuşmadık. Bunu da arkadaşlar zaten paylaştılar.

Sayın Yavaş’ın adının anılmasından gurur duyarım çünkü ittifakın adayı. İyi hizmet yapmasından, popülerliğinden isminin anılmasından onur duyarız. Merak ediyorlarsa hemen seçim kararı alsınlar 13. Cumhurbaşkanı kim olacak öğrensinler. Boy ölçüsü almanın yolu sandıktır. Sandıkta millet alır. Yüreğiniz yetiyorsa getirin sandığı."

Yorumlar (0)
24
açık