Akşener'den 'Sistem' eleştirisi: Milli güvenliğe tehdit

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'sosyal medya için devletlerin milli güvenliğini tehdit ediyor' sözleri üzerine Akşener'den yanıt geldi.

Gündem 22.10.2021, 15:45 22.10.2021, 15:58
Akşener'den 'Sistem' eleştirisi: Milli güvenliğe tehdit

'KÖKLÜ GEÇMİŞ KÜKLÜ GELECEK'

Türk Konseyi Medya Forumu'na gönderdiği video mesajda konuşan Erdoğan, Dağlık-Karabağ savaşı günlerinde yaşananlar üzerinden günümüzde sosyal medya kullanımına dair yorumlarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ev sahipliğinde düzenlenen forumun teması "Köklü Geçmiş, Güçlü Gelecek" olarak belirlenmişti. Erdoğan 44 gün süren Dağlık-Karabağ savaşında medya organlarının Ermenistan resmi haber ajansı gibi haberler yaptığını ileri sürerek dijital faşizme değindi. 

'MİLLİ GÜVENLİK TEHDİDİ'

Konuşmasında sosyal medya kullanımına dair sıkça eleştirilerde bulunan Erdoğan, "Sosyal medya mecraları bugün hem demokrasiyi hem toplumsal barışı hem de devletlerin milli güvenliğini tehdit eder konuma gelmiştir." açıklamasını alıntılayarak, "Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi bugün hem demokrasiyi hem toplumsal barışı hem de ülkemizin milli güvenliğini tehdit eder konuma gelmiştir." ifadelerini kullandı. 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise bu sözlere Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda tepki gösterdi. Akşener, " Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi hem demokrasiyi  hem de ülkemizin milli güvenliğin tehdit eder konuma gelmiştir" değerlendirmesini yaptı.


 

Yorumlar (0)
11
az bulutlu