Akşener''den ''erken seçim'' yorumu: Erdoğan kışı sevmez, haziranda seçim olacak

Akşener''den ''erken seçim'' yorumu: Erdoğan kışı sevmez, haziranda seçim olacak Katıldığı programda gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulunana İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, erken seçim ile ilgili yorumunda ''''Türkiye, partili Cumhurbaşkanlığı sistemini taşıyamıyor. Partili Cumhurbaşkanlığı da Türkiye''yi taşıyamıyor. Mecburen erken seçim olacak'''' diye konuştu.

Gündem 06.12.2020, 08:28 06.12.2020, 08:28
Akşener''den ''erken seçim'' yorumu: Erdoğan kışı sevmez, haziranda seçim olacak

''PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ TÜRKİYE'Yİ TAŞIYAMIYOR''

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Karar TV'de yayınlanan Gündem Özel'in bu haftaki konuğu oldu. Taha Akyol ve Elif Çakır'ın sorularını cevaplayan Akşener, hem siyasete hem de ekonomiye yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erken seçim hakkında konuşan Akşener "Türkiye, partili Cumhurbaşkanlığı sistemini taşıyamıyor. Partili Cumhurbaşkanlığı da Türkiye'yi taşıyamıyor. Mecburen erken seçim olacak. Seçimlerin haziran gibi olacağını düşünüyorum" dedi.

Akşener gündemi değerlendirdi

''VATANDAŞ SEÇİM İSTİYOR KAVGA DEĞİL''

2020 başından beri sokağı gezdiğini belirten Akşener "Tarihe not edelim, kavga eden kaybedecek. Vatandaş seçim istiyor ama kavga istemiyor. Vatandaş kendi derdinin konuşulmasını istiyor. Siyaset sınıfı, şu anda vatandaşın talebine uygun kendini henüz konumlandıramadı" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu da 'erken seçim' çağrısında bulunmuştu

Akşener'in öne çıkan diğer açıklamaları şöyle:

''HAZİRAN GİBİ SEÇİM OLABİLİR''

Bolu'nun AKP'ye yüzde 75 oy verdiği bir ilçesinde AK Partili bir kardeşim milletvekilini kıyama etti. Bir kere bile gelemiyor. TBMM'nin, kıymeti yok. Milletvekilinin itibarı yok. Seçim kazanmaları mümkün değil. Gördüğüm kadarıyla 2021 Haziran gibi seçim olabilir. Erdoğan kışı sevmez. Haziran'da seçim bekliyorum, olması da gerekir.

''BÜTÜN HER ŞEY DOLARLA''

Çok feci bir fakirlik var. En can alıcı noktaların birincisi işsizlik. Damat bey diyordu ya dolara bakmıyorum diye. Onunla ilçelerdeki bütün esnaf dalga geçti. Bütün her şey dolarla. Çin malı çekiç gördüm dükkanlarda. Dolar, euro ve altının yükselmesi faizde müthiş bir fark getirdi.

''İKTİDARIN AVM'LERİN 3. KATLARINI GEZMESİNİ İSTERİM''

Faiz ödemesi 144 milyar liraya çıktı. İş bulma umudunu kaybetmiş insan sayısıyla işsizlik nerdeyse yüzde 30. Genç işsizlik feci durumda. Eğitimdeki rezalet ekonomiyi etkilemiş durumda. Bu sadece EBA ile alakalı değil. Her yere üniversite açılmalı mı sorusu kadim bir tartışma. Ara eleman sıfır. Üniversite mezunlarını ara eleman olarak alamıyorlar. Gece oturup gündüz uyuyan gençleri anlatamam. Bu iktidarın AVM’lerin 3. katlarını gezmesini isterim.

Akşener: 5 müteahhitin parasından vazgeçilmiyor ama tarıma ödenen para 22 milyar lira

''KİMSENİN GEÇMEDİĞİ YOLLAR İÇİN 30 MİLYAR''

Arkadaşlarımız asgari ücretle ilgili bir çalışma yaptı. '3 bin lira olsun' dedik. 3 bin 424 lira elinden çıkıyor işletmenin o parayı işçiye versin. Devlet 657 lira cebinden para versin, sonuç bu. Kaynak nereden? Bütün bunlar 71 milyar lira tutuyor. Faize ödeyeceğimiz para 144 milyar lira. Kimsenin geçmediği yollar için ödenen para 30 milyar lira. 5 müteahhitin parasından vazgeçilmiyor ama tarıma ödenen para 22 milyar lira. Hangi birini söyleyeyim?

 

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu