Alevilere yönelik hakaretler sosyal medyada infiale neden oldu!

Sosyal medyada 'Yakup Tilki' isimli bir kullanıcının, Alevilere yönelik ağır hakaret ve küfürler içeren videosu infiale neden oldu. Kullanıcılar, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ettiği gerekçesiyle Emniyet’i etiketleyerek şikayette bulundu. Öte yandan konuyla ilgili açıklama yapan AK Partili Ömer Çelik, "Çirkinliğe karşı beraber mücadele edeceğiz" mesajı verdi. 

Gündem 09.02.2022, 15:34
Alevilere yönelik hakaretler sosyal medyada infiale neden oldu!

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, Alevilere yönelik çok ağır hakaret ve küfürler edilmesi tepki çekti.

Yakup Tilki isimli bir kullanıcının sosyal medyada yaptığı bir canlı yayında Alevileri sevmediğini söylemesi ve Alevilere, “Bunlar kafir" demesi üzerine gelen tepkiler büyüyor.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Yakup Tilki'nin canlı yayında Alevilere küfür etmesinin ardından vatandaş, sosyal medya kullanıcıları #YakupTilkiTutuklansın etiketiyle kampanya başlattı. Kampanya, sosyal medyada gündem oldu.

'BU ŞAHIS YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMELİ'

Vatandaşların sosyal medya hesapları üzerinden gösterdiği tepkiler şöyle:AK PARTİ'DEN TEPKİ

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Alevi kardeşlerimiz canlarımızdır. Alevi kardeşlerimize çirkin söz söyleyenler, insanlıktan nasibini almamıştır. Alevi kardeşlerimize söylenen her çirkin söz hepimize söylenmiştir. Çirkinliğe karşı beraber mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Tilki'nin, Kocaeli'nin İzmit ilçesinde gözaltına alındığı bildirildi.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu