Ali Babacan AK Parti''yi eleştirdi yanıt MHP''den geldi

AK Parti''yi eleştirdi yanıt MHP''den geldi DEVA Partisi lideri Ali Babacan''ın kongrede yaptığı ''Diyarbakırlı'' AK Parti eleştirisine yanıt MHP''den geldi. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Babacan''a çok sert sözlerle yüklendi.

Gündem 29.12.2020, 18:45 29.12.2020, 18:45
Ali Babacan AK Parti''yi eleştirdi yanıt MHP''den geldi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Büyük Kongresi'nde yaptığı konuşmada ülkedeki 'kutuplaşmayı' "Diyarbakır’da, hukuk fakültesi öğrencisi kardeşim yanıma gelip, 'Ben hakim olmak istiyorum, ama kimliğimde Diyarbakır yazdığı sürece nafile' dediğinde, bu ayrımcılık hissi karşısında, bu adaletsiz mülakat sistemi karşısında boğazım
düğümlendi." sözleriyle anlatmıştı.

Babacan'ın sözlerine yanıt MHP'den geldi.

ÇOK SERT SÖZLER

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı "Bölücülükle" suçladı.

Büyükataman'ın sözleri şöyle;

*Hukuk Fakültesinde okuyan bir öğrencinin, kimliğinde 'Diyarbakır' yazdığı için 'hâkim' olamayacağını söylediğini iddia eden Babacan, devletine iftira atan bir müfteriden başka bir şey değildir. Ortada ne böyle bir öğrenci vardır ne de böyle bir görüşme" 

*Zamanında, fitnedaşı Serok Ahmet’in Sayın Genel Başkanımıza yönelik hadsiz 'Tunceli daveti'ni ve Sayın Genel Başkanımızın Tunceli ziyaretinin ardından Serok'un suratının aldığı o ifadeyi Babacan’a hatırlatmak isterim.

MHP her zaman, her yerdedir. Şiarımız ve insanımıza bakışımız ise gayet açıktır: 'Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya, tek yürek, tek bileğiz. Biz büyük Türk milletiyiz.
 

Yorumlar (0)
14
açık