Ali Erbaş: Ne zaman şehit olmak söz konusu olursa biz her an hazırız

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Hepimiz şehit olabilirdik. Ne zaman şehit olmak söz konusu olursa biz her an şehit olmaya hazırız" ifadelerini kullandı.

Gündem 15.07.2022, 13:28
Ali Erbaş: Ne zaman şehit olmak söz konusu olursa biz her an hazırız

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Başkanlık merkez binasında yapılan 15 Temmuz Gazi ve Şehitleri Köşesi’nin açılış programına katıldı. Programa 15 Temmuz’da yaralanan Başkanlık personelleri ve o gece hayatını kaybeden üç Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanının yakınları da katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, yaptığı konuşmada FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin bir işgal girişimi olduğunu belirterek, “Gazilerimiz, sizler şehit olmak üzere yola çıktınız. Onlara şehitlik nasip oldu, sizlere gazilik. O da çok büyük bir rütbe. Hepimiz şehit olabilirdik. Ne zaman şehit olmak söz konusu olursa biz her an şehit olmaya hazırız. Bizim milletimiz böyle bir millet” ifadelerini kullandı.

90 BİN CAMİDEN SELALAR OKUNACAK

Ali Erbaş, şu ifadeleri kullandı:

“Bizim milletimiz şehitliği ve gaziliği her an hayatının bir parçası olarak küçüklüğünden itibaren böyle büyütülen bir millet. İnşallah bu ruhu neslimize de taşıyacağız. Bir millet şehitliği ve gaziliği hayatının bir parçası olarak görür, hazmeder ve bununla yaşarsa o millet Allah’ın izniyle hiçbir zaman düşmez. İşte sizlerin sayesinde düşmedi. O gece saat 00.13’te ülkemizin 90 bin camisinden yükselen selalar vatan hainlerini, işgal güçlerini püskürtme noktasında en büyük vasıta oldu. Bu gece de inşallah saat 00.13’te ülkemizin bütün camilerinde selalarla yeniden o günü, o geceyi hatırlayacak ve anacağız. Neden; diri olalım, her zaman uyanık olalım, her zaman vatan hainlerine karşı topyekun olalım. İhanete karşı büyük bir birlikle, yüreklerimizin adeta herkesi ya şehit olmaya ya gazi olmaya doğru teşvik etmesi neticesine hain işgal girişimi durduruldu. Her zaman ordumuzun, askerimizin, güvenlik güçlerimizin hain terör örgülerine karşı verdiği mücadeledeki o yüreklerin atışı gibi 15 Temmuz gecesi de milletimizin yürekleri toplu vurdu ve vatanımızı kurtardık elhamdülillah. Her an şehit ve gazi olmaya hazır bir millet örneğini gösterdik. Geçmişte olduğu gibi 15 Temmuz gecesi de bu örneği hep birlikte gösterdik. Allah sizlerden razı olsun. Şehitlerimize rahmet diliyoruz.”

Yorumlar (0)
32
az bulutlu