Altaylı'dan bomba 'istifa' iddiası: Teyit ettirdim

Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde ismini vermediği bir kurumda istifa gelebileceğini ifade etti. İstifanın henüz işleme konulmadığını belirterek, istifanın kabulünü kurumun performansına bağlı olduğunu söyledi

Gündem 18.01.2022, 14:57 18.01.2022, 15:06
Altaylı'dan bomba 'istifa' iddiası: Teyit ettirdim

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bir kurumun içinde istifa olacağını ancak istifanın henüz işleme konulmadığı için kurumun ismini vermediğini ifade ederek “Bu istifanın kurumun bu ay göstereceği performansın bağlı olduğu kişi tarafından beğenilip beğenilmemesine bağlı olarak işleme koyulacağını veya koyulmayacağını zannediyorum” dedi.

Altaylı’nın bugünkü köşesinde yer alan ifadeler şöyle:

"Geçtiğimiz günlerde çok önemli bir istifa gerçekleşti. Bunu bir kenara not düşün diye yazıyorum. Geçtiğimiz günlerde çok ama çok önemli bir istifa gerçekleşti. Türkiye’de son zamanlarda çokça gündeme gelen, hatta zaman zaman çok da eleştirilen bir kurum vardır. Bu kurumun başında da sürekli hedef olan bir isim."

"Yeni yılın ilk günlerinde bu kurumun başındaki bu isim bağlı olduğu üst makama istifasını verdi. Üst makam da zaten istenilen bu istifayı aldı ve cebine koydu. Ne zaman açıklanır, nasıl açıklanır bilmiyorum. Ama bu istifa gerçek."

"Bunu önce dedikodu olarak duydum. Sonra en “Tepe”deki kaynaklardan teyit ettirdim. Tabii siz benim “İstifa” diye yazıp durmama aldanmayın. Benimkisi ağız alışkanlığı.Yoksa istifa ne mümkün. Olsa olsa “Görevden af" talebidir.”

Yorumlar (0)
16
açık