Anarşist Kadınlar’dan itiraf: Sistematik şiddet ve sömürü yaşanmaktadır

Devrimci Anarşist Federasyonundan ayrılan Anarşist Kadınlar, "Serkan Bayrak’ın lideri olduğu Devrimci Anarşist Federasyon’da sistematik olarak sindirme, aşağılama, baskı, fiziksel şiddet ve sömürü yaşanmaktadır" açıklamalarını yaptı.

Gündem 02.11.2021, 11:43 02.11.2021, 12:37
Anarşist Kadınlar’dan itiraf: Sistematik şiddet ve sömürü yaşanmaktadır

Eski adıyla Devrimci Anarşist Faaliyet yeni adıyla Devrimci Anarşist Federasyon (DAF), Türkiye’de en etkili anarşist örgütlerin başında geliyor. DAF en son Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerin aylardır sürdürdüğü direnişe de verdiği destekle de kamuoyunda görünür oldu.

Ancak bugün Twitter’da açılan yeni bir hesap örgütle ilgili çok ciddi iddiaları gündeme getirdi.

'Serkan Bayrak/DAF İfşa'  adlı hesap, örgütün lideri Serkan Bayrak’ın sistematik olarak sindirme, aşağılama, baskı, fiziksel şiddet ve sömürü uyguladığını iddia ediyor.

İfşa metni yazan kadınların avukatlığını İHD Eski Başkanı Eren Keskin üstlendi
Kendilerini ‘‘DAF’tan ayrılan Bireyler’’ olarak tarif eden iddia sahipleri, dört sayfalık bir metni kamuoyunun dikkatine sundu.

'İSİMLERİ GİZLİ TUTULUYOR'

Kimisinin kısa kimisi uzun süre DAF içinde yer aldığını belirten kadınlar, isimleri şu an için gizli tutuyor.

İnsan Hakları Derneği eski genel başkanı Eren Keskin de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘‘Avukatları olarak, yaşadıklarını dinleyince şok olduk. Çok önemli bir şey yapıyorlar. ‘Egemene benzemek’, tam da bu!!’’ ifadelerini kullandı.


 

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu