Aşıyı bulan Türk bilim insanından aşıya ilişkin açıklama: Türkiye için yeterli doz depoladık

Prof. Dr. Şahin: Türkiye için yeterli doz depoladık Corona virüsü aşısını bularak dünyaya umut olan Türk bilim insanı Uğur Şahin, Türkiye ile yakın zamanda bir sözleşmenin imzalanacağını belirterek ''''Türkiye için yeterli doz depoladık. Aşıların nakliyatında sorun olacağını düşünmüyorum'''' dedi.

Gündem 23.12.2020, 09:17 23.12.2020, 09:17
Aşıyı bulan Türk bilim insanından aşıya ilişkin açıklama: Türkiye için yeterli doz depoladık

Prof. Dr. Özlem Türeci ile corona virüsü aşısını geliştiren Prof. Dr.  Uğur Şahin'den Türkiye'nin aşı alımıyla ilgili önemli açıklama geldi.

Hürriyet Berlin Temsilcisi Celal Özcan’a konuşan Şahin, ''Biz Türkiye’yle aylardır görüşüyoruz. Bana kalsa çoktan imzalar atılmış olurdu. Şu an ama son aşamalardayız ve bütün dileğim aşının Türkiye’ye de gitmesi için bu yıl içinde imzaların atılması'' dedi.

Türkiye ile aşı görüşmelerinin devam ettiğini kaydeden Şahin, ''Aslında bir sorun olmaması gerekiyor. Türkiye için yeterli dozu depoladık. Doz aşıların kuru buzla nakliyatı yaklaşık 50 yıldır yapılıyor. Bu bugünün bir yüksek teknolojisi değil. Soğutucuları Türkiye’de muhafaza edecek şirketler var. Örnek kuru buz nakliyatçıları. Türkiye’de üniversiteler mükemmel bir altyapıya sahip. Ben bu konuda kesinlikle hiç şüphe duymuyorum. Aşı yerlerine nakliyat konusunda da. Bundan dolayı bir sorun yaşanmaz'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
19
açık