Avrupa''da aşı tartışması...

Avrupa''da aşı tartışması... Türkiye ''Çin aşıcılar-Alman aşıcılar'' diye ikiye bölündü. Peki Avrupa''da durum ne? Turgut Erat İsviçre''den bildirdi...

Gündem 20.12.2020, 15:41 20.12.2020, 15:41
Avrupa''da aşı tartışması...

Çin'in SinoVac aşısı için saatler kaldı. Çin'den getirilen aşılar çarşamba günü önce sağlık çalışanlarına yapılacak ardından 65 yaş üstü olmak üzere vatadaşlara uygulanmaya başlayacak.


Aşı daha gelmeden güvenilirliği tartışma konusu oldu. Bazı otoriteler kamuoyunda 'Alman aşısı' olarak bilinen Pfizer ve BioNTech'in getirilmesini istiyordu. Yani Türk kamuoyu aşı için de ikiye bölünmüş durumda...
Peki Avrupa'da durum nasıl?

Avrupa'da son olarak İsviçre'de tedavi ve sağlık alanındaki mevzuatları düzenleyen kurum Swissmedic, Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Koid-19) aşısına onay verdi. İngiltere, Kanada ve ABD'de "acil kullanımına" izin verilen Pfizer ve BioNTech'in aşısına, İsviçre dünyada ilk "standart prosedürlerde" onay veren ülke oldu.

 

İsviçre'de yaşayan Türk gazeteci Turgut Erat da ülkedeki aşı tartışmalarını ve corona virüs önlemlerini polemikhaber'e anlattı.


 

Yorumlar (0)
21
açık