Aysel Tuğluk Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek 

“Demans” tanısı konulan HDP eski Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi’nin talebi üzerine Adli Tıp Kurumuna götürülmesi bekleniyor. 

Gündem 28.01.2022, 16:55
Aysel Tuğluk Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek 

Kocaeli Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan HDP eski Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un sağlık problemi ile ilgili konuşan kardeşi Alaattin Tuğluk, oluşan kamuoyu sayesinde hastaneye sevk edildiğini söyledi ve kardeşinin durumunun her geçen gün kötüleştiği bilgisini paylaştı.

'OLAYLARI UNUTUYOR'

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, Aysel Tuğluk'u iki hafta önce  ziyarette bulunan Alaattin Tuğluk, kardeşinin durumu ile alakalı; "Durgunluk ve unutkanlık var. Konuyu tam anlamıyla devam ettirememe durumu var. Söylenen şeyleri ciddi bir şekilde tekrarlıyor. Yine hareketlerinde bir kararsızlık gördüm. Bütün olayları unutuyor, söylediği şeyleri bir daha söylüyor. Ama fiziksel olarak iyi gördüm. Diğer arkadaşlarına karşı sevecen tavrı vardı. Avukatları yasal girişimlere devam ediyor” dedi.

KAMUOYU BASKISI ETKİLİ OLDU

ATK tarafından verilen ilk kararı eleştiren Tuğluk, ATK’nin yeniden kardeşinin durumunu inceleyeceğini belirtti. Tuğluk, “Kocaeli Seka Devlet Hastanesi’nde de hastalığının teşhisi konulunca, kamuoyunun büyük bir baskısıyla yeniden ATK durumu görüşmek, müşahede altına almaya karar verdi.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu