Babacan: Hiçbir zaman aynı gemiye binmedik

Hiçbir zaman aynı gemiye binmedik Hükümete yönelik eleştirilerini sürdüren DEVA Partisi lideri Ali Babacan, "Sizin geminizin dümeninde küçük ortak oturuyor, rotayı da küçüğün küçüğü ortak çiziyor. İşte sizin reislik yaptığınız gemi bundan ibarettir. Bu geminin yolu da yol değildir" dedi.

Gündem 09.12.2020, 18:02 09.12.2020, 18:02
Babacan: Hiçbir zaman aynı gemiye binmedik

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 1. Olağan Çankırı İl Kongresi'nde konuştu ve hükümete yönelik eleştirilerini sürdürdü.

Babacan'ın açıklamaları şöyleydi:

* Varlık Fonu'nun kurulmaması için direndim, çünkü niyetlerini biliyordum. Ortada varlık yok ama fonu kurdular. O fon, şu an 64 milyar lira borca batmış durumda. Yanlış adamlar ve yanlış adımlar yüzünden ekonomimiz dibe vurdu. Yetmedi, Merkez Bankası'nı borca soktular. Bir ülkenin Merkez Bankası borçlu olur mu?

* Aziz milletimizden gerçekleri saklayan bu iş bilmez yönetime son verme zamanı gelmedi mi? Biz; bu milletin çiğnenen onurunu yeniden ayağa kaldırmak için yola çıktık.

"HALKIN NEFESİNİ DE VERGİSİNİ DE TÜKETTİLER"

* Esnaf, 'Alıp sattığım mallara yüzde 30-40-50 zam geldi' diyor. Hükümet neden enflasyonu yüzde 10 küsür açıklıyor? Vatandaşa moral olsun diye değil. Sabit gelirliye maaş zammını o ayarlanmış oranlara göre yapıyorlar da ondan.

* Esnaf diyor ki "Bu virüs sadece bizim dükkanda mı bulaşıyor? Vatandaşın fabrikaya giderken bindiği otobüste, metroda virüs yok mu?" Halkımızın nefesini de vergisini de tükettiler.

"REİSLİK YAPTIĞINIZ GEMİ BUNDAN İBARET"

* "Siz gemiden indiniz" diyorlar. Yine yanılıyorlar. Biz hiçbir zaman mafyayla, çetelerle, 28 Şubatçılarla, vesayet kalıntılarıyla aynı gemiye binmedik.

* Sizin geminizin dümeninde küçük ortak oturuyor, rotayı da küçüğün küçüğü ortak çiziyor. İşte sizin reislik yaptığınız gemi bundan ibarettir. Bu geminin yolu da yol değildir."

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu