Bahçeli, bayramda da hedef göstermekten geri durmadı: Türk Tabipleri Birliği kapatılmalı, doktor kılıklı anarşist ruhlu insanlar!

Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı namazının ardından gazetecilere yaptığı ilk açıklamada Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) kapatılması gerektiğini savundu. Birlik üyeleri için "Doktor kılıklı anarşist ruhlu insanlar" dedi.

Gündem 09.07.2022, 12:05
Bahçeli, bayramda da hedef göstermekten geri durmadı: Türk Tabipleri Birliği kapatılmalı, doktor kılıklı anarşist ruhlu insanlar!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı namazının ardından Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti; ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Konya’da Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya'nın görev başında bir hasta yakınının silahlı saldırısına uğraması sonucu hayatını kaybetmesi sonrası Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve çeşitli meslek örgütlerinin sağlıkta şiddete karşı düzenlediği protestolara değinen Bahçeli, şunları söyledi: 

"En son olarak bir doktor kardeşimizin hayatını kaybetti, büyük bir üzüntü içinde olmamız gerekirken, sözde meslek grupları toplumsal kargaşa yaratmak ve siyasi iktidarı istifaya davet ederek, zillet ittifakının yandaşları gibi hareket etmişlerdir. Bunlar ülkemizin hayrına değildir.

Şehitlerimiz varken, Türkiye'de şiddetten yararlanarak, bunlarla ilgili toplumsal değerlendirmelere şiddeti nasıl önlememiz gerektiğine dair milletimizi aydınlatma çabaları varken, Türkiye'nin her yerinde 50-60 kişiyi geçmeyen kişilerle, polisimizle çatışmak kimsenin hakkı değildir." 

'TTB KAPATILMALIDIR'

Bahçeli, "3-5 ne idüğü belirsiz, kuruluşlarla bir yere varmak mümkün değildir. Her zaman söylüyorum; TTB kapatılmalıdır, hekim kardeşlerimiz yeni bir organizasyona gitmelidir. Bir avuç ne idüğü belirsiz doktor kılıklı anarşist ruhlu insanlardan mesleği kurtarmalıdır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu