Bahçeli'den anketlere tepki: Türk milleti bunları rezil edecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, oy oranlarının düşük çıktığı anketlere tepki gösterdi. Bahçeli, "Alayı birden üzerimize gelsinler, hepsi ayaklarımızın altında paspastır" ifadelerini kullanırken "Türk milleti bunları rezil edecek" dedi.

Gündem 07.06.2022, 11:21 07.06.2022, 11:57
Bahçeli'den anketlere tepki: Türk milleti bunları rezil edecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli'nin konuşmasının öne çıkanları şu şekilde:

ANKET TEPKİSİ

"Milliyetçi Hareket Partisi'nin muazzez siyasetini yüksünmeden ve 'öf' bile demeden aktarıyoruz. Hiçbir insanımızı dışlamıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bütün imkanlarımızı seferber ederek, geceyi gündüze katarak 2023 yılında yapılacak seçimlere hazırlanıyoruz. 

2023 yılında müstesna bir demokrasi şöleni, muhteşem bir cumhuriyet zaferi, cumhuriyetin ikinci yüzyılına girişinin ilk adımı coşkuyla kutlanacak. Şurası kesindir ki; 'yarın elbet bizim, elbet bizimdir.' Kısır gündemlere sıkışmıyoruz, algı operasyonlarına bakmıyoruz, siyaset cambazlarına aldırmıyoruz, ters propagandalara aldanmıyoruz, sahte ve düzmece anketlere hiç takılmıyoruz. MHP'nin oy oranlarını düşük gösterenlere, siyasetimizi küçümseme hayasızlığına düşenlere diyoruz ki; 'Sizler bizi yok sayacaksanız, biz daha çok var olacağız.' Sizler bizi hafife alacaksınız, günü geldiğinde ağırlığımız altında ezilmekten kurtulamayacaksınız. Anketler partimizi ha yükseğe çıkarmış, ha dibe çekmiş hiç ama hiç önemli değil. Ellerinden ne geliyorsa onu yapsınlar. 

Cumhur, MHP'yi mükafatlandıracak ve layık olduğu zirveye taşıyacaktır. Cumhurbaşkanını seçecek ve o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacaktır

Bizim durmamız demek Türklüğün susması demektir. Bizi durduracaklarmış, bizim durmamız demek tarihin sessizliğe gömülmesi demektir. MHP, önüne bakıyor mücadelesine odaklanıyor, Cumhur İttifakı Türkiye'yi büyütme ve yükseltme amacına giriyor. Gerçek anketi yapacak olan millettir.

Fiyatların artışı konusunda ajan provakatör gibi faaliyet halinde olanların lekeli varlığı da inkar edilemez seviyededir. Türkiye, bugünkü darboğazdan çıkacaktır, çok güçlü işaretler de alınmaya başlanmıştır. Türkiye bütün siyasi ve ekonomik tuzakları teker teker bozmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan buğday ve arpa alım fiyatları memnuniyet vericidir.

Zillet İttifakı'nın Türkiye aleyhtarı tezgahları işe yaramayacak. Ekonomik ve siyasi ikbalimizin döner çarkına çomak sokamayacaktır. Muzaffer ve müreffeh günlere hep birlikte ulaşacağız. Karamsarlığın zil takıp oynayan faillerine de Türkiyemizi bırakmayacağız."

'ENFLASYON' AÇIKLAMASI

"Hiçbir vatandaşımız enflasyon canavarına ezdirilmeyecektir. Fırsatçıların, fiyat ve finansal istikrarı bozucu tertip içinde olanların tespiti yapılarak hak ettikleri cezayı almaları sağlanacaktır. Bu kapsamda hükümet dikkatli, dengeli, uyanık ve titiz bir mücadelenin içindedir. Vatandaşın cebine ve cüzdanına göz dikenler hesap verecektir."

'TÜRKİYE BUGÜNKÜ DARBOĞAZDAN ÇIKACAKTIR'

"Fiyatların artışı konusunda ajan provakatör gibi faaliyet halinde olanların lekeli varlığı da inkar edilemez seviyededir. Türkiye, bugünkü darboğazdan çıkacaktır, çok güçlü işaretler de alınmaya başlanmıştır. Türkiye bütün siyasi ve ekonomik tuzakları teker teker bozmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan buğday ve arpa alım fiyatları memnuniyet vericidir."

MUHALEFETE YÜKLENDİ

"Zillet İttifakı'nın Türkiye aleyhtarı tezgahları işe yaramayacak. Ekonomik ve siyasi ikbalimizin döner çarkına çomak sokamayacaktır. Muzaffer ve müreffeh günlere hep birlikte ulaşacağız. Karamsarlığın zil takıp oynayan faillerine de Türkiyemizi bırakmayacağız."

TERÖRLE MÜCADELE

"Güney sınırlarımız boyunca çatısı örülmek istenen terör devleti askeri harekatlarla engellenmiştir. Türkiye, bölücü teröre merhamet göstermeyeceğini hem sınır içinde hem de sınır ötesinde güç kullanarak ve şehitler vererek kanıtlamıştır. Bölücü terörün hudutlarımızda tutunması, bunun yanı sıra ülkemizi zehirleme ve tehdit amacı başarılı olamayacaktır. Fitnenin kökü kazınacaktır. Terörle mücadele bir millet kararıdır. Karşı çıkanlar teröristlerin safındadır. Geçen hafta PKK/YPG'li bir terör elebaşı ABD'den ve NATO ülkelerinden silah aldığını açıklamıştır, gözdağı vermiştir. Yürek burkan, yüksek risk ihtiva eden tablonun, NATO'nun kuruluş ilke ve esaslarına muvafık olduğunu aklı başında hiç kimse öne süremeyecektir. Türkiye bugüne kadar NATO'nun destek tavrını görmemiştir. Bu değerlendirmemi abartılı bulanlar 1952'den bugüne kadar NATO ile süregelen ittifak ortaklığının 70 yıllık mazisine objektif baktıkları takdirde gerçekleri çarpıcı bir şekilde görebileceklerdir."

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO ÜYELİĞİ

"İsveç ve Finlandiya'nın NATO'da ittifak ortağı olmalarına nasıl 'tamam' diyelim? Türkiye'nin kuyusunu kazmak için nifak seferlerine çıkanlara tepkisiz olmamız söz konusu olamayacaktır. İsveç ve Finlandiya hükümetleri önce ellerine bulaşan kanları yıkamalıdır."

YUNANİSTAN'A TEPKİ

"Teröristlerin kurtuluş şansları sıfırdır. Tel Rifat ve Münbiç'te temizlik yapılarak terör örgütü Fırat'ın doğusundan da batısından da sökülüp atılmalıdır. Ege'de gerginliği tırmandırıcı eylemleri hızla mesafe almaktadır. Burnumuzun dibindeki adaları ziyaret ederek Türkiye'yi tahrike yeltenen küstah Miçotakis gerekirse silahlı çatışma yaratmak istemektedir. Bizim dileğimiz Ege'nin bir barış ve huzur denizi kalmasıdır.

Tam tersi bir iklim vasat bulursa sadece ve sadece sonuçlarına katlanacak Miçotakis hükümeti olacaktır. Miçotakis bilmelidir ki el atına binen çok çabuk inecektir. Ege'de boğulmak isteyen, hiç durmasın çıksın karşımıza. Türk Milleti sorulacak hesabı hiçbir mihrakın yanına bırakmaz. Gayriaskeri adaları silahlandıran Yunanistan yönetimi suçludur. 12 Ada'nın yüzü ve yüreği de Türkiye'ye dönüktür. Damarımıza basan kim olursa kalbini sökeceğimizi iyi bilsin."

'ERKEN SEÇİM' İDDİALARINA YANIT

"Kılıçdaroğlu'nun hangi ülkenin hesabını yaptığını aziz milletimiz merak etmektedir. Ülkemizin en kritik döneminde CHP kayıptır. Diğer marjinal zillet partileri su kaynatmışlardır. Sırayı erken seçim yaygarasının koparılması alınca hepsi sıraya girmektedir. Beğenseler de beğenmeseler de seçim zamanında yapılacaktır. Demokratik randevunun tarihi 2023 yılının haziran ayıdır."

BAHÇELİ'DEN KILIÇDAROĞLU'NA: 'ADAY MISIN, DEĞİL MİSİN?'

"Zillet ittifakı sandık güvenliğini nasıl sağlama peşindedir? Yoksa güvenliği bölücülere mi havale edecekler? Bunların elle tutulacak hiçbir projesi yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu mertsen kararını açıkla, aday mısın, değil misin? Neyi bekliyorsun? Sayın Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı olacak yürek sende var mı, onu söyle? Gözün kesiyor mu? Onu ifade et. Cumhurbaşkanı adayını belirlemekten daha aciz bir zihniyete aziz milletimiz hiç prim verir mi?"

"Kılıçdaroğlu, terörist Demirtaş için adaylığa hazırdır. Sorosçu Osman Kavala için adaylığa gönüllüdür. FETÖ'cüleri eski görevine iade için adaylığa heveslidir. Sayın Kılıçdaroğlu, ne senin ne de ittifak ortaklarının önceliği Türkiye değildir, hiç de olmamıştır. Bize hikaye anlatmayın."

Yorumlar (0)
22
açık