Bahçeli'den önce bayram kutlaması, ardından altılı masa açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve 6'lı masayı hedef aldı.

Gündem 02.05.2022, 10:00
Bahçeli'den önce bayram kutlaması, ardından altılı masa açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazının ardından MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in anıt mezarını ziyaret etti.

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gezi davasında mahkumiyet kararları veren içerisinde AKP’den aday adayı olmuş hakimin de bulunduğu heyete tepki göstermesi hakkında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Bahçeli, "Kılıçdaroğlu Bey'in son dönemlerdeki konuşmaları çok köklü siyasi bir kurum olan Cumhuriyet Halk Partisinin genel başkanına yakışmamaktadır. Bir taraftan Türkiye'nin kurucu partisi olacağınızı iddia edeceksiniz öbür taraftan Atatürk'e büyük ölçüde 'tek başınıza sahip çıktığınız' iddiasını taşıyacaksınız öbür taraftan da Atatürk'ün ortaya koyduğu ve milletimizin ortak değerlerini tahrip eden her türlü konuşmayı rahatlıkla yapabileceksiniz. Eğer Nazi mahkemelerini incelemek istiyorsa Almanya'da özel dostları vardır, o dostlarından gerekli bilgileri alabilirler” dedi.

Altılı muhalefet partilerinin görüşmelerini de hedef alan Bahçeli, "Altılı masa bir hikaye, sonu nasıl bitecek onu bilemiyoruz. Eskinin siyah-beyaz Türk filmleri çok daha anlamlı sonuçlar veriyordu, altılı masanın öyle bir sonuç alacağına inanmıyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
22
açık