Bahçeli'nin 'adaylık' çıkışına İYİ Parti'den yanıt: O da farkında!

MHP Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesi için herhangi bir engel olmadığını öne sürdü. Bahçeli'nin ilgili açıklamasına İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, sosyal medyadan yanıt verdi.

Gündem 07.02.2022, 11:07 07.02.2022, 11:19
Bahçeli'nin 'adaylık' çıkışına İYİ Parti'den yanıt: O da farkında!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam Kampı'nın basına kapalı bölümünde değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli açıklamasında, “Bir defa bu iddianın yasal ve anayasal hiçbir temeli, hiçbir nesnel gerçekliği yoktur. Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı’dır. Ve tekrar aday olmasının önünde de herhangi bir engel bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin ifadelerine İYİ Parti Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı ve  Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bahadır Erdem, sosyal medya hesabından yanıt verdi.  Erdem, Bahçeli'nin sözlerini işaret ederek, "Demek ki kendisi de Sayın Erdoğan’ın 2.döneminin bittiğini farkında!" dedi.

İYİ Partili Erdem'in açıklaması şu şekilde:

"Sn. Bahçeli diyor ki “Cumhurbaşkanı’nın en az üç dönem seçilebilmesi için yasal düzenlemenin yapılmasına var gücümüzle çalışırız”

Demek ki kendisi de Sn.Erdoğan’ın 2.döneminin bittiğini farkında! Siz kimi isterseniz aday gösterin Sn.Bahçeli! Her ihtimalde seçimi kaybedeceksiniz!"

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu