Bahçeli, Tunç Soyer'i hedef aldı: İflah olmaz bir cahillik

MHP lideri Devlet Bahçeli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, dün İzmir'in kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmayı hedef alarak "9 Eylül 1922 tarihinin 100’üncü yıl dönümünde tarihimizi düşman gözüyle yorumlaması iflah olmaz bir cahillik, tedavisi imkansız devşirme hastalığıdır” ifadelerini kullandı.

Gündem 10.09.2022, 13:00 10.09.2022, 13:08
Bahçeli, Tunç Soyer'i hedef aldı: İflah olmaz bir cahillik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "741. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri" için mesaj yayımladı.

Mesajında, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, İzmir’in kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmayı hedef aldı.

Soyer'in ''100 yıl önce bu toprakları yönetenler gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeydi'' sözlerinin 'cehalet' olduğunu savunan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Vatan topraklarına kanlı çizmeleriyle basan müstevlilere tek kelime edemeyen bugünün işbirlikçi siyasetçilerinin 9 Eylül 1922 tarihinin 100’üncü yıl dönümünde tarihimizi düşman gözüyle yorumlaması iflah olmaz bir cahillik, tedavisi imkansız devşirme hastalığıdır”

SOYER NE DEMİŞTİ?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in kurtuluşunun 100. Yıl dönünü dolayısıyla Gündoğdu Meydanı’nda düzenlen etkinlikte yaptığı konuşmada, “Yüz yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Sadece ve sadece saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar. İnsanlık onurumuzu, bağımsızlık tutkumuzu ve yaşam hakkımızı ayaklar altına aldılar. Teslim oldular” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu