Bahçeli''den Sözcü gazetesine: Kimin sözcüsü, kimin gözcüsü

Bahçeli''den Sözcü gazetesine: Kimin sözcüsü, kimin gözcüsü MHP lideri Devlet Bahçeli, Sözcü gazetesinin 1 Ocak 2021 tarihli manşetiyle ilgili sert açıklamalarda bulundu. Gazete, 2020''yi değerlendirdiği manşetinde "Ayasofya''nın ibadete açılması" haberine de yer vermişti.

Gündem 06.01.2021, 12:41 06.01.2021, 12:41
Bahçeli''den Sözcü gazetesine: Kimin sözcüsü, kimin gözcüsü

Devlet Bahçeli, yazılı açıklamasında geçen hafta tartışmalara konu olan Sözcü gazetesinin manşetiyle ilgili sert ifadelerde bulundu. "Ayasofya-i Kebir Camii Şerif’in açılmasını 2020 yılının felaket ve gözyaşı olaylarından birisi olarak lanse etmek kaygı ve utanç verici bir alçalmadır" diyen Bahçeli'nin konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde;

* Zillet ittifakının söylemleri, siyaset metotları, kamuoyuyla ilişkileri ve irtibat kanalları sakat ve sancılıdır.

* Bunların medyaya yuvalanmış çıkarcı yandaşları da Türkiye’nin kazanımlarını, diriliş ve yükseliş çabalarını karalamak ve kötü göstermek için faaliyet halindedir.

* Bu kapsamda Ayasofya-i Kebir Camii Şerif’in açılmasını 2020 yılının felaket ve gözyaşı olaylarından birisi olarak lanse etmek kaygı ve utanç verici bir alçalmadır.

* Bu üslup Türk ve İslam düşmanlarının üslubudur.

*Kimin sözcüsü, kimlerin gözcüsü oldukları esasen belli olanların Türkiye’nin tarihi ve egemenlik haklarına kast etme düşüncesi zulme taşeronluk, Magali İdea zırvalığına teşrifatçılıktır.

* Ayasofya-i Kebir Camii Şerif’in kilitlerinden kurtulup Müslüman vicdanlarla buluşması 2020 yılının muhteşem bir olayı, millet nazarında unutulmayacak bir zafer anıdır.

* Ziyadesiyle meydandır ki, bu kutlu açılışı çekemeyenler iddia ve ilan ettikleri felaket tablosunun asıl yüzleridir.

* Anlaşıldığı kadarıyla, iç ve dış işgal cephesinin eşzamanlı provokasyonları 2021 yılında da devam edecektir.

İşte tartışmalara konu olan o manşet:

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu