Bahçeli''nin ''kapatma'' çağrısına HDP''li Sancar''dan yanıt: Yolumuza devam ederiz

Bahçeli''nin ''kapatma'' çağrısına HDP''li Sancar''dan yanıt: Yolumuza devam ederiz MHP lideri Bahçeli''nin ''''HDP kapatılmalı'''' çağrısını yinelemesi üzerine açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, ''''HDP''nin kapatılması için herhangi bir dayanak bulamazlar. Anayasa ve kanunları çiğneyerek yaparlarsa, bir çare bulur ve büyüyerek yolumuza devam ederiz. Kapatılırsak bir sonraki seçimde iktidarız onu söyleyeyim'''' ifadelerini kullandı.

Gündem 17.12.2020, 11:45 17.12.2020, 11:45
Bahçeli''nin ''kapatma'' çağrısına HDP''li Sancar''dan yanıt: Yolumuza devam ederiz

FOX TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat'in konuğu olan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar,  Bahçeli'nin HDP'nin kapanmasına yönelik açıklamalarına yanıt verdi. 

© DHA / Bahçeli, dün 'HDP kapatılsın' çağrısını yinelemişti

''HDP, ÇATIŞMALARIN DURMASI İÇİN KURULDU''

Sancar'ın Bahçeli'nin açıklamalarına verdiği yanıt şöyle: 

* HDP bu ülkede bütün silahların, çatışmaların sona ermesi için kurulmuş bir partidir. Her türlü bedeli ödemeye hazırdır. 

MHP Genel Başkan Yrd. Edip Semih Yalçın

SEMİH YALÇIN'IN AÇIKLAMALARINA CEVAP

* Semih Yalçın, 'İtlafı gereken haşere sürüsüdür' lafını kullandı. Bunun ne demek olduğunu söylemeliler. Bu soykırım çağrısıdır.  Bu tescilli bir soykırım çağrısıdır. Hadi soykırım, katliam demeyelim bu apaçık bir şiddet çağrısıdır. 

''HDP BİR BİNA DEĞİL''

* HDP'ye, CHP'ye, İyi Parti'ye hatta Numan Kurtulmuş'a laf atıyor. HDP bir bina değil. HDP'yi nasıl kapatacaksınız? 

''6 MİLYON İNSANI KAPATALIM DEMEK''

* 'HDP'yi kapatalım' demek demokrasiyi kapatalım, HDP'ye oy veren 6 milyon gönül veren 15 milyon insanı kapatalım demektir. 

''YOLUMUZA BÜYÜYEREK DEVAM EDERİZ''

* HDP'nin kapatılması için herhangi bir dayanak bulamazlar. Anayasa ve kanunları çiğneyerek yaparlarsa, bir çare bulur ve büyüyerek yolumuza devam ederiz. 

SANCAR: İKTİDARIZ

* Kapatılırsak bir sonraki seçimde iktidarız onu söyleyeyim. 

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu