Bahçeşehir ve Uğur Koleji çalışanlarından 'sefalet zammı'na tepki

Bahçeşehir ve Uğur Koleji çalışanları, 'iyileştirme' gerekçesiyle maaşlarının asgari ücrette tutulmasına ve yüzde 10'luk zam teklifine tepki gösterdi.

Gündem 11.02.2022, 09:51
Bahçeşehir ve Uğur Koleji çalışanlarından 'sefalet zammı'na tepki

Bahçeşehir Koleji Çalışanları, kendilerine sunulan yüzde 10’luk 'sefalet zammı'nı kabul etmediklerini belirterek açıklama yaptı. 

Bahçeşehir Koleji Çalışanları tarafından sosyal medyada yapılan açıklama şöyle:

“Asgari ücrete çekilen maaşlarımızın “iyileştirme” olarak sunulmasını ve %10’luk sefalet zammını kabul etmiyoruz!

Özel eğitim kurumlarında çalışan eğitim emekçileri olarak biz de sefalet zammından nasibimizi aldık!

Artan enflasyon oranlan ile birçok alanda görünür olan sömürüyü ve hak gasplarını, Bahçeşehir koleji öğretmenleri olarak biz de yaşadık!

Ticarethanelere dönüştürülen eğitim kurumlarında emeğimizin görmezden gelinmesi ile birlikte haklarımızın gasp edilmesini kabul etmiyoruz.

Maaşlarımızın asgari ücrete çekilerek ‘iyileştirme’ olarak sunulmasını, %10’luk sefalet zammını kabul etmiyoruz! Bizler eğitim emekçileri olarak hakkımızı istiyoruz! Maaşlarımıza en az %50 oranında bir iyileştirme yapılmasını talep ediyor, eşit işe eşit ücret istiyoruz!

Eğitim emekçisi bütün arkadaşlarımızı mücadeleye, dayanışmaya çağırıyoruz" dedi.

UĞUR KOLEJİ ÇALIŞANLARI DA AÇIKLAMA YAPTI

Uğur Koleji çalışanları, “Asgari ücrette yaşanan değişim ve yapılan zamlar sonrasında maaşımızda iyileştirme beklentisindeyiz. Uğur Okulları tarafından yapılan %10 “zam”ı kabul etmiyoruz! Hakkımız olan maaş arttırımını bekliyoruz. Asgari ücrete öğretmen çalıştırılamaz” dedi.  

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu