Bakan Akar''dan Kuzey Irak''taki operasyona ilişkin kritik açıklamalar

Hulusi Akar''dan önemli açıklamalar Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kuzey Irak''ta gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili önemli bilgilendirmelerde bulundu. Akar, Son bir ayda 7''si büyük olmak üzere 21''i orta çaplı 28 operasyon gerçekleştirildiğini açıkladı.

Gündem 10.12.2020, 07:34 10.12.2020, 07:34
Bakan Akar''dan Kuzey Irak''taki operasyona ilişkin kritik açıklamalar

28 OPERASYON GERÇEKLEŞTİRDİ

Kuzey Irak'taki operasyonlar hakkında bilgilendirmelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Akar, son bir ayda 7'si büyük olmak üzere 21'i orta çaplı 28 operasyon gerçekleştirildiğini açıkladı.

''BARIŞA UZANAN ELİMİZ HEP HAVADA BIRAKILDI''

Akar, "Akdeniz’de gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan’dır. Maalesef iyi komşuluk çerçevesinde çözüme, barışa uzanan elimiz hep havada bırakıldı" ifadelerini kullandı.

20 BİN 610 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

FETÖ ile mücadelenin kararlılıkla devam edildiğini belirterek 15 Temmuz 2016'dan itibaren TSK'dan toplam 20 bin 610 kişinin ihraç edildiğini ifade etti.

KARABAĞ'DA TÜRKİYE-RUSYA ÇALIŞMALARI

Karabağ'daki anlaşma'ya ilişkin olarak Akar, "Ortak merkezin bina inşası ve faaliyetlerin başlaması için Türkiye-Azerbaycan-Rusya arasında çalışmalar devam ediyor" diye konuştu.

S-400 AÇIKLAMASI

Akar ayrıca, "S-400 tedarik süreci siyasi, askeri, ekonomik ve teknolojik boyutlar dikkate alınarak takip edilmekte, sistemin kontrol ve hazırlıklarına planlandığı şekilde devam edilmektedir" dedi.

Yorumlar (0)
24
açık