Bakan Bilgin'den EYT açıklaması: Masamızda tek formül var

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Bilgin, "Masamızda sadece bir tane EYT formülü var" ifadelerini kullandı.

Gündem 23.08.2022, 10:00 23.08.2022, 10:08
Bakan Bilgin'den EYT açıklaması: Masamızda tek formül var

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den önemli bir açıklama geldi.

Dünkü kabine toplantısı sonrasında İktidara yakınlığı ile bilinen A Haber'e açıklamalarda bulunan Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile ilgili çalışma grupları olduğunu, yılbaşına doğru çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

EYT konusunda tek formül üzerinde çalışıldığına değinen Bakan Bilgin daha önce birkaç formül olduğunu belirtmişti. Bilgin "Hollanda, Almanya modellerinden bahsediliyor, bunlar doğru değil. Masamızda sadece bir tane EYT formülü var. Kamuoyunda konuşulan modeller doğru değil. Biz zaten 62 yaşında çalışanları emekli ediyoruz" dedi.

AŞAMALI ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Aşamalı çalışma grupları olduğunu belirten Bilgin "İlgili kurumlarla da çalışmalar sürecek ve ortak noktaya ulaşıldığında Cumhurbaşkanımıza sunulacak. Kabul görürse kamuoyuyla paylaşacağız" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
16
açık