Bakan Çavuşoğlu açıkladı: Almanya ve Fransa'nın büyükelçilerine nota verildi

Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği üzerine açıklamalarda bulunan Mevlüt Çavuşoğlu, "Terörle mücadelemize destek taahhüdünde bulunmalılar. Terör kanunlarını değiştirmeleri gerekiyor. Finlandiya'ya görece olarak daha sıcak bakabiliriz. İki ülkenin büyükelçileri çağrıldı ve nota verildi" ifadelerini kullandı.

Gündem 31.05.2022, 10:34
Bakan Çavuşoğlu açıkladı: Almanya ve Fransa'nın büyükelçilerine nota verildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  katıldığı bir televizyon programında İsveç ve NATO üyeliği hakkında açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu, "Temaslarımızda niye karşı olduğumuzu açıklıyoruz. Terörle mücadelemize destek taahhüdünde bulunmalılar" diye konuştu. 

"Finlandiya'ya görece olarak daha sıcak bakabiliriz" diyen Çavuşoğlu, "Terör kanunlarını değiştirmeleri gerekiyor" şeklinde konuştu.

ALMANYA VE FRANSA'DA PKK GÖSTERİLERİ

Almanya ve Fransa'da PKK gösterileri üzerine konuşan Dışişleri Bakanı, "İki ülkenin büyükelçileri çağrıldı ve nota verildi" açıklamasında bulundu. 

SURİYE’NİN KUZEYİNE OLASI OPERASYON

Suriye’nin kuzeyine olası operasyona dair konuşan Çavuşoğlu, “Saldırılar sürerken elimiz kolumuz bağlı kalmayız” diye konuştu. 

Dışişleri Bakanı, "Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız var" dedi. 

Mevlüt Çavuşoğlu, "Terör tehdidini içerde ve dışarda, Suriye'de de, nerede olursa olsun temizlemek bizim görevimiz" açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (0)
22
açık