Bakan Gül’den ‘Sedef Kabaş’ açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine ilişkin "Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır" ifadelerini kullandı.

Gündem 22.01.2022, 17:02 22.01.2022, 17:03
Bakan Gül’den ‘Sedef Kabaş’ açıklaması

Adalet Bakanı Gül, Twitter’daki hesabından, Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

Kabaş’a tepki gösteren Bakan Gül, “Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı hedef alan, edepten nasipsiz, çirkin sözleri lanetliyorum. Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır” ifadelerini kullandı.

BAKAN YANIK: ZİHİN DÜNYALARININ KİRİNİ AKITIYORLAR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sedef Kabaş’ın sözlerine ilişkin, “Biz, bir kadının, dünyayı nezaketle, nezahetle inşa etme gücüne inanır, ona bu seviyesizliği yakıştırmayız” dedi.
Bakan Yanık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Milletin evine ‘saray’ yakıştırmasından sonra, zihin dünyalarının kirini ‘ahır’ ithamıyla akıtıyorlar. Oysa biz, bir kadının, dünyayı nezaketle, nezahetle inşa etme gücüne inanır, ona bu seviyesizliği yakıştırmayız” dedi.

Yorumlar (0)
19
açık