Bakan Muş'un Örgüt lideriyle fotoğrafı çıktı! AK Partili vekil: Bakan tanımaz ben tanırım 

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve AK Partili Feyzi Berdibek’in Hüseyin Eryılmaz'la fotoğrafı ortaya çıktı.  İki isim de, “Tesadüfen karşılaştık” derken Eryılmaz'ın Erol Evcil’le birlikte tutuklandığı belirlendi.

Gündem 08.07.2022, 07:39 08.07.2022, 10:03
Bakan Muş'un Örgüt lideriyle fotoğrafı çıktı! AK Partili vekil: Bakan tanımaz ben tanırım 

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Demir-Yumruk Operasyonu'nda tutuklanan Hüseyin Eryılmaz ile AK Parti Milletvekili Feyzi Berdibek'in görüştüğü anların yer aldığı fotoğraf paylaştı. Eryılmaz, Demir-çelik sektöründe paravan şirketlerle kamuyu ciddi oranda zarara uğratmanın yanı sıra ticarette tekelleşmek, fiyat istikrarını bozmak ve sahte fatura gibi suçlamalarla tutuklanmıştı.

‘AÇILIŞTA TESADÜFEN KARŞILAŞTIK…'

Bu fotoğraflar AK Parti içinde rahatsızlık yarattı. Bazı AK Partili vekillerin fotoğrafları birbirine gönderdikleri öne sürüldü. Bakanlığı yüksek fiyatla dezenfektan sattığı ortaya çıkınca görevden alınan Ruhsar Pekcan'ın yerine Ticaret Bakanlığı'na atanan Mehmet Muş, Eryılmaz ile tanışmadığını, o gün Ankara'daki bir restoran açılışında yanına gelip fotoğraf çektirdiğini söyledi. Muş, “Haberde adı geçen soruşturma ve bu soruşturma kapsamında yargılananlarla hiçbir irtibatım olmamıştır. Olması da mümkün değildir. (Çamur at izi kalsın) saikiyle hareket edenler şunu bilmeli ki; çok şükür bizim başımız dik, alnımız ak” dedi.

BAKAN TANIMAZ BEN TANIRIM

AK Parti Milletvekili Feyzi Berdibek, Barış Yarkadaş'ı arayarak, açıklamada bulundu. Berdibek, “Ben sizin de yazdığınız gibi Tavacı Recep'te yemeğe giderim genelde. Hüseyin Eryılmaz'ı da orada tanıdım. Birkaç kez görüştük. O gün de biz sayın Bakan Mehmet Muş ile yemeğe gittik. Hüseyin Eryılmaz da oraya gelmiş. Tesadüfen karşılaştık. Ayak üstü konuştuk. Sayın Bakan Mehmet Muş, Hüseyin Eryılmaz'ı tanımaz görse. Sayın Bakanın bu işe karıştırılmasına üzüldüm” ifadelerini kullandı..

Yorumlar (0)
19
hafif yağmur