Bakan Nebati duyurdu: Hazine’den kefalet paketi çalışması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda "Teminat eksikliği yaşayan KOBİ’lerimizin finansman ihtiyaçlarını en uygun şekilde desteklemek amacıyla; üretim, ihracat ve istihdamı önceleyen Türkiye Ekonomi Modelimizle uyumlu şekilde, yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürütüyoruz" ifadelerini kullandı.

Gündem 06.09.2022, 21:40 06.09.2022, 21:46
Bakan Nebati duyurdu: Hazine’den kefalet paketi çalışması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından ekonomiye dair bazı paylaşımlar yaptı. Hazine Destekli Kefalet Paketi hazırlığı yaptıklarını duyuran Bakan Nebati, teknik çalışmaların tamamlanmasının ardından hazırlanan paketin kullandırım koşulları ve diğer tüm detayları paylaşacaklarını belirtti.

'KOBİ'LERİMİZİ ODAĞINA ALAN BİR ANLAYIŞLA KURGULANIYOR'

Bakan Nebati, mesajlarında şunları belirtti:

“Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında bugüne kadar uygulamaya aldığımız destek paketleri, teminat eksikliği bulunan işletmelerimizin finansman ihtiyaçlarını karşılaması hususunda önemli bir işlev görmüştür.

Gelinen aşamada, teminat eksikliği yaşayan KOBİ'lerimizin finansman ihtiyaçlarını en uygun şekilde desteklemek amacıyla; üretim, ihracat ve istihdamı önceleyen Türkiye Ekonomi Modelimizle uyumlu şekilde, yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürütüyoruz.

Hazine Destekli Kefalet Paketi, ekonomimizin lokomotifi olan KOBİ'lerimizi odağına alan bir anlayışla kurgulanmakta olup, teknik çalışmaların tamamlanmasına müteakip hazırlanan paketin kullandırım koşulları ve diğer tüm detayları kamuoyumuzun bilgisine sunulacaktır.”

Yorumlar (0)
17
açık