Başak Cengiz cinayetinde flaş karar

İstanbul Ataşehir'de Başak Cengiz'i (28) yolda yürürken kılıçla saldırarak öldürdüğü gerekçesiyle Can Göktuğ Boz (27) hakkında 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Gündem 29.12.2021, 14:32 29.12.2021, 14:55
Başak Cengiz cinayetinde flaş karar

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca mimar Başak Cengiz 11 Kasım'da Barbaros Mahallesi Karanfil Sokak'taki oturduğu siteye yürüdüğü sırada, Can Göktuğ Boz tarafından samuray kılıcıyla saldırıya uğrayarak öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. 

ŞÜPHELİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Savcılığın hazırladığı iddianamede tutuklu şüpheli Can Göktuğ Boz hakkında "Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme", "Silahla tehdit" ve "Yasak bıçaklar ve diğer aletleri vahim miktarda bulundurma" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianame Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. İddianame kabul edilirse tutuklu şüpheli Boz, hakim karşısına çıkacak. 

NE OLMUŞTU?

11 Kasım'da Ataşehir, Barbaros Mahallesi, Karanfil Sokak üzerindeki bir sitenin önünde akşam saat 19.00 sıralarında bir inşaat firmasında mimar olarak çalışan Başak Cengiz, yolda yürürken elinde samuray kılıcı bulunan Can Göktuğ Boz'un saldırısına uğradı. Görgü şahitlerinin ifadelerine göre şüpheli şahıs, hiçbir şey söylemeden elindeki 75 santimetre uzunluğundaki samuray kılıcı ile Cengiz'e saldırdı. Şüpheli, daha sonra elindeki kılıçla olay yerinden yaya olarak uzaklaştı. Başak Cengiz'in Ankara'da ikamet ettiği, geçici görevle İstanbul'da bir inşaat firmasında görevlendirildiği öğrenildi. Polis ekipleri olaya ilişkin şüpheli Can Göktuğ Boz'u gözaltına aldı. Şüphelinin evinde yapılan aramada ise 15 kılıç ve bıçak ele geçirildi. Ele geçirilen kılıçlar arasında olayda kullanılan samuray kılıcının da bulunduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)
3
parçalı az bulutlu