Başkanın lüks aracına ilginç gerekçe: Ankara''nın zorlu coğrafi koşullar...

Başkanın lüks aracına ilginç gerekçe: Ankara''nın zorlu coğrafi koşullar... Sayıştaş raporları ilginç ''savunmalara'' şahit olmaya devam ediyor... Son örnek Başkent''ten... Ankara''nın merkezi ilçelerinden Keçiören Belediyesi, belediye başkanına alınan lüks makam aracının gerekçesini “İlçedeki zorlu coğrafi koşullar nedeniyle bu aracın arazi şartlarında da kullanılabilecek olmasına” bağladı. İşte ilginç savunmanın detayları...

Gündem 24.12.2020, 09:07 24.12.2020, 09:07
Başkanın lüks aracına ilginç gerekçe: Ankara''nın zorlu coğrafi koşullar...

Turgut Altınok'un başkanlığını yaptığı AK Partili Ankara Keçiören Belediyesi, belediye bütçeden alınamayacak pahalılıktaki milyonluk lüks makam aracını, belediyenin iştiraki Gıda Tüketim Malları Üretim Pazarlama Şirketi üzerinden aldı. 

ŞİRKET ÜZERİNDEN ALINIP BELEDİYEYE HİBE EDİLDİ

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; şirket 2019 model Audi A-6 aracını belediyeye hibe etti. Sayıştay şirket aracılığıyla yapılan lüks araç alımını mevzuata aykırı buldu.

Keçiören Belediye Başkanlığı koltuğunda Turgut Altınok oturuyor...

'İLÇEDEKİ ZORLU COĞRAFİ KOŞULLAR...'

Keçiören Belediyesi ise lüks araç alınmasının gerekçesini “İlçedeki zorlu coğrafi koşullar nedeniyle bu aracın arazi şartlarında da kullanılabilecek olmasına” bağladı.

Merkez ilçe Keçiören, Ankara'nın göbeğinde bulunuyor. 

HÜKME AYKIRI!

Sayıştay denetçileri raporlarında ilginç savunmayla ilgili “Alınan aracın motor hacminin 1968 cc olduğu ve yüzde 100 yabancı menşeli olduğu dikkate alındığında; Belediyelerin hibe dâhil her ne suretle olursa olsun yabancı menşeli binek veya station-wagon cinsi taşıt edinilemeyeceği hükmüne aykırıdır” tespitinde bulunuldu.
 

Yorumlar (0)
16
açık