Bir skandal da Pizza Hut'tan! Arapça menü bastılar

Geçtiğimiz günlerde internet sitesinde Arapça katalog paylaşan ve bir çok kullanıcının sert tepki gösterdiği Watsons'ın ardından bir skandal da Pizza Hut'tan geldi. Ünlü Fast Food Restoranı Arapça menü bastırdığı görüldü.

Gündem 27.04.2022, 13:29 27.04.2022, 15:30
Bir skandal da Pizza Hut'tan! Arapça menü bastılar

Sosyal medyada paylaşılan bir görselde Ünlü Fast Food Restoranı Pizza Hut'ın Arapça menü bastırdığı öne sürüldü.

Türkiye'deki bazı işletmeler son dönemde Arapça hizmet vermeye başladı. Özellikle emlak sektöründe görülen bu uygulama yemek restoranlarında da sık sık görülmeye başladı. Bunun üzerine son olarak Pizza Hut'ın Atrapça menü bastırdığı iddia edildi. 

ARAPÇA MENÜ 

Geçtiğimiz günlerde Arapça katalog Watsons'dan sonra Pizza Hut'ın da Arapça menü hazırladığı iddia sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Dolaşımda olan görselde ürünlerin Arapça açıklamalarının yanında Türk lirası olarak karşılığı yazdığı görülüyor. 

BOYKOT ÇAĞRISI

Bu duruma tepki gösteren birçok kullanıcı, Fast Food Restoranı için boykot çağrısı yaptı. Kullanıcılardan biri, "Bugün de alışveriş yapılmayacak yerlerin listesini güncelledik" dedi.

Başka bir kullanıcı ise "Artık pizza hut gözümde bitti" dedi.

MENÜ TOPLATILDI

Pizza Hut, Türkiye’deki şubelerine Arapça menüler koymaya başladı. Ardından gelen tepkiler üzerine Arapça menüleri toplatma kararı aldı.

Kaynak: polemikhaber.com
Yorumlar (1)
22
parçalı az bulutlu