Boğaziçi Üniversitesi''nde rektör danışmanı Prof. Zafer Yenal istifa etti

Boğaziçi Üniversitesi''nde flaş istifa Boğaziçi Üniversitesi''nde rektör danışmanı Prof. Dr. Zafer Yenal, görevinden istifa ettiğini duyurarak, "Kem gözlere inat, hocalığa, okuyup yazmaya, daha da çok çalışmaya devam tabii ki" mesajını paylaştı.

Gündem 06.01.2021, 17:59 06.01.2021, 17:59
Boğaziçi Üniversitesi''nde rektör danışmanı Prof. Zafer Yenal istifa etti

Geçmişte AK Parti'de siyaset yürüten ve kısa bir süre önce Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih Bulu'ya tepkiler sürüyor. Üniversitede sosyoloji bölümünde öğretim üyesi olan aynı zamanda rektör danışmanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Zafer Yenal, LinkedIn hesabından yaptığı paylaşımla söz konusu atamaya tepki gösterdi ve istifa ettiğini açıkladı.

Prof. Yenal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da "Dün LinkedIn’de Rektör Danışmanlığı’ndan istifa ettiğimi duyurmuştum. Kem gözlere inat, hocalığa, okuyup yazmaya, daha da çok çalışmaya devam tabii ki" ifadelerini kullandı.

"KAPILARI KELEPÇELENMİŞ ÜNİVERSİTE GÖRMEMEK İÇİN..."​

Prof. Dr. Zafer Yenal LinkedIn'de paylaştığı istifa metninde şunları kaydetti:

* Üniversitemiz ve mezunlarımız arasındaki ilişkinin daha da yakınlaşması, zenginleşmesi ve kurumsallaşması yönünde gayret gösterdim. Bu süre zarfında yüzlerce mezunumuzun çalışmalarımıza verdikleri destek çok ama çok değerliydi. Kendilerine canı gönülden teşekkür ederim.

* Rektörlük Kurulu üyeleri, Kültür Sanat Komisyonu, Tanıtım Ofisi, Kariyer Merkezi, Mezunlar Ofisi ve Kurumsal İletişim Ofisi çalışanları başta olmak üzere tüm mesai arkadaşlarıma bütün bu süreci gururla ve heyecanla yaşamama vesile olan muazzam katkıları için minnettarım. Bir daha kapıları kelepçelenmiş üniversite görmemek için iyilik adına, güzellik adına daha sıkı çalışmaya devam edelim.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu