Bomba 'erken seçim' iddiası: Cumhurbaşkanı MHP'ye sürpriz yapacak

Gazeteci Fehmi Koru, kaleme aldığı yazısında 'erken seçim'in MHP lideri Bahçeli'den beklendiğini ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmasını beklediğini söyledi. Koru yazısınca ayrıca, Metropoll'ün son anketini de anımsatarak "Bugün seçim olsa, MHP’nin oyu, kararsızlar dağıtıldıktan sonra yüzde 7’yi bulmuyor…" ifadelerine yer verdi.

Gündem 03.01.2022, 08:21
Bomba 'erken seçim' iddiası: Cumhurbaşkanı MHP'ye sürpriz yapacak

Gazeteci Fehmi Koru, kişisel internet sitesinde kaleme aldığı yazısında gündeme dair çok konuşulacak değerlendirmelerde bulundu. 

'DEMOKRASİLERDE ÇARE TÜKENMİYOR'

Ekonomist Atilla Yeşilada'nın iktidara ‘erken seçim’ tavsiyesinde bulunduğunu hatırlatan Koru, "Böylece iktidar cephesi kazanırsa Cumhurbaşkanı güven tazelemiş olur, kaybederse sorunların üstesinden gelmek muhalefetin üstüne kalır görüşünde. Demokrasilerde çare tükenmiyor" diye yazdı.

Koru, yazısının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Herkes seçim tarihinin erkene alınmasını MHP’den ve lideri Devlet Bahçeli’den bekliyor; ben ise erken seçim sürprizini, kendisini siyaseten zayıflatan süreci “Gel beraberce sistemi değiştirelim” teklifiyle başlatan MHP liderine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmasını bekliyorum.

Metropoll‘ün son kamuoyu araştırmasında, bugün seçim olsa, MHP’nin oyu, kararsızlar dağıtıldıktan sonra yüzde 7’yi bulmuyor…"

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu